Brazylia

Opis wyjazdu
Brazylia - Samba de Janeiro - zapraszamy do kraju samby, zabawy i karnawału, które jest niczym wielka paczka z mnóstwem niespodzianek w środku. Miłośników ciepłej wody, białego piasku i uroku tropików
zachwyci wybrzeże Brazylii - najdłuższe i jedno z najpiękniejszych na świecie. Jest to kraj niezwykłej urody i oryginalności, kolorowy, wesoły i bajeczny.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Rio de Janeiro: miasta kontrastów, które z jednej strony może zaliczać się do najnowocześniejszych metropolii świata, z drugiej strony znajdują się w nim dzielnice biedy. Położone na wyżynie, wśród wzgórz, m.in. znana Głowa Cukru. Miasto słynie z przepięknych plaż (np. Copacabana, Ipanema) oraz olbrzymiego posągu Chrystusa Odkupiciela. W czasie zwiedzania będzie można zobaczyć m.in. najsłynniejsze części miasta czyli Centrum Rio oraz Sambodrome, na którym co roku odbywają się bajeczne pokazy karnawałowe oraz wyjątkowe schody Escadaria Selaron stworzone przez chilijskiego artystę jako hołd dla Brazylijczyków.


- Wizyta w Miasteczku Samby: zwiedzanie prowadzone przez samego Dyrektora Szkoły, bo miasteczko Samby to w rzeczywistości szkoła. W czasie zwiedzania można obejrzeć niesamowite stroje, rzeźby i pojazdy. Każdy z Gości będzie też mógł samodzielnie przygotować własną maskę karnawałową. W czasie wizyty przewidziano pokazy taneczne i muzyczne oraz warsztaty.

- Relaks i plażowanie na Copacabana: dzielnicy Rio de Janeiro, znanej ze swojej plaży, długiej na 4 kilometry, jednej z najsłynniejszych na świecie. Dzielnicę zamieszkuje 400 000 ludzi, co czyni ją jedną z najgęściej zaludnionych dzielnic świata.

- Zachód słońca z Sugar Loaf: wieczorny wjazd na górę kolejką linową stanowi niesamowite przeżycie. Zachód słońca oglądany z góry to jeden z najpiękniejszych obrazów. Proponujemy także kolację w Abencoado Bar zlokalizowanym na samym szczycie. Na rozpoczęcie kolacji koniecznie caipirinha.

- Rejs szkunerem po Zatoce Guanabara: malownicza wycieczka, rejs statkiem typu szkuner, rozpoczynająca się w Porcie Glorii. Rejs po jednym z najbardziej zachwycających wodach na świecie.

- Wycieczka jeep’ami do Corcovado oraz Tijuca: tak zwane safari w mieście, w czasie którego będzie można zobaczyć las deszczowy Tijuca, największy na świecie egzotyczny las położony w obrzeżach miasta, z niesamowitymi widokami na Rio. W czasie wycieczki postoje w przepięknych punktach widokowych, możliwość bliskiego spotkania tukanów. Wjazd na Corcovado z pomnikiem Chrystusa Odkupiciela.
- Brazylijska noc: organizowana w jednym z najlepszych klubów Rio Scenarium, uznanym za jeden z 10 topowych barów na świecie. Zlokalizowanym w historycznym centrum miasta. Goście mogą posmakować typowej brazylijskiej kuchni, przy dźwiękach samby. Trzypiętrowy lokal gwarantuje świetną zabawę.

- Wizyta na targu hippie: otwarty w każdą niedzielę, od rana do późnych godzin nocnych oferuje ogromne bogactwo wszelkiego dobra: pamiątki, wyroby rzemieślnicze, biżuteria, ubrania i wiele innych.

- Warsztaty gotowania: Najlepszy sposób na poznanie brazylijskiej kultury i smaków. Pod okiem mistrzów kuchni będzie można przygotować najbardziej znane brazylijskie potrawy.

- Wyjazd do Angra dos Reis: miejsca magicznego, odkrytego przez Portugalczyków w 1502 roku. Przepiękne plaże, przyroda, idealne do wypoczynku i relaksu. Ze względu na te warunki ulubione miejsce Brazylijczyków. Raj na ziemi, u wybrzeży którego ponad sto malowniczych wysp, wiele z nich należy do znanych brazylijskich i światowych celebrytów. Z Angra dos Reis można organizować rejsy na sąsiednie wyspy.

Czas trwania wyjazdu - 9- 10 dni

Najlepszy okres na wyjazd - brazylijska pogoda jest znośna praktycznie cały rok, ponieważ ciężko jest tutaj mówić o zimie (22 czerwca - 21 wrzesśnia) kiedy temperatury sięgają przeważnie powyżej 20 st. C, a ze względu na raczej sporadyczne deszcze jest to pora bardzo dobra na zwiedzanie miast, na kąpiele w morzu także nie jest za zimno. Jednak najcieplejsze w Brazylii są nasze miesiące zimowe - grudzień, styczeń i luty. Wtedy też występuje najmniej opadów. To najlepsza pora dla plażowiczów oraz chcących uczestniczyć w karnawale w Rio.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała nasza ostatnia podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia