Kolumbia

Opis wyjazdu
Kolumbia - kawa w raju - wspaniale położone państwo, w północno-zachodniej części Ameryki Południowej, leżące nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Legendarna kolebka El Dorado, jest krajem fascynującym, pięknym pod względem przyrody i niezwykle bogatym jeśli chodzi o kulturę.
Aż trudno w to uwierzyć, ale do dzisiaj przetrwały tu tradycje Indian z czasów przed kolonialnych, hiszpańskich kolonizatorów i afrykańskich niewolników, sprowadzonych tu przez Europejczyków. Wpływy tych kultur widać w rodzajach pożywienia, w muzyce, sztuce, architekturze i literaturze. Zapraszamy do miasta wiecznej wiosny i innowacji.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Bogoty i La Candelarii: Bogota zalicza się do największych metropolii Ameryki Południowej z 8 milionami ludzi. Jest to miasto wypełnione historią, którą spotkamy w jej historycznej części La Candelaria, położone wysoko, otoczone wzgórzami przekraczającymi 3 tysiące metrów, odpowiedzialnymi za zmienną pogodę.

- Spacer po La Candelarii: w programie m.in. Wzgórze Kacyka Muisca, pierwotnego wodza tych terenów, najstarszy Kościół „Chorro de Quevado” i malownicze uliczki Candelarii z jej charakterystyczną, niską zabudową, romantycznymi patiami i tajemniczymi postaciami na dachach i balkonach. Zwiedzanie największego na świecie Muzeum Złota, w którym zgromadzono najpiękniejsze złote wyroby licznych kultur indiańskich, jeszcze sprzed czasów Kolumba. Kolejny punkt programu to Muzeum Szmaragdów i poznanie procesu wydobywania i obróbki tych kamieni. Możliwość zakupu certyfikowanych szmaragdów.

- Zwiedzanie centralnego placu miasta, Plaza de Bolivar: z budynkiem parlamentu, Pałacem Prezydenckim, Sądem Najwyższy, Ratuszem i przepiękną Katedrą.

- Wjazd kolejką linową na Wzgórze Monserrate, znane również z klasztoru i kaplicy Czarnej Madonny – „La Morenita”.

- Regionu Kawy: udamy się do najbardziej malowniczej kawiarni regionu, Terraza San Alberto, której taras zawieszony jest na kordylierze Andów, zapewniając tym samym najpiękniejszy widok na ten kolumbijski region. W żadnym innym miejscu kawa nie smakuje tak wyśmienicie! Kawowi eksperci przygotują profesjonalną degustację kawy i nauczą nas jak rozpoznać po zapachu, smaku, kolorze i aromacie najlepszą kawę na świecie.

- Lot na canopy nad plantacjami kawy: które są bardziej ekstremalną wersją parku linowego, rozciągnięte nad plantacjami pod różnymi kątami i na różnych wysokościach, napięte stalowymi linami. Niesamowite przeżycia i widoki na plantację w czasie przelotu - przejazdu w uprzęży wśród drzew kawowych lub nad ich wierzchołkami.

- Przejazd do niezwykle malowniczego miasteczka Solento: położonego między monumentalnymi Andami, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych w andyjskiej części Kolumbii. Jego kolorowe, drewniane balkony, misterne detale i malownicze fasady zapadają na długo w pamięć, a liczne kawiarenki zapraszają do skosztowanie filiżanki najlepszej lokalnej kawy i innych kawowych wyrobów: ciasteczek, wypieków, cukierków, likierów, itd.

- Przejazd jeepami Willys: te terenowe i bardzo mocne samochody są pojazdami lekkimi, przystosowanymi do pokonywania dróg nieasfaltowych, gór, skalistego podłoża, pustyń z wydmami i bagnistych puszczy.
Zawiozą Gości do naturalnej doliny o charakterystycznym klimacie „mglistego lasu” czyli Velle del Cocora. W programie godzinna przejażdżka konna po lesie, możliwość obserwowania fauny i flory.

- Lot do Santa Marta i przejazd lądowy do Parku Tayrona: w którym można obserwować unikalną karaibską florę i faunę, barwne papugi, kondory i 300 innych gatunków ptaków, małpy, żółwie i iguany. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość spotkania po drodze rodowitych mieszkańców tych terenów – Indian Arhuacos, zajętych swoją pracą. Dla Gości będzie to dzień relaksu na rajskiej plaży uznanej przez National Geographic za jedną z 10 najpiękniejszych plaż świata. Trekking po tropikalnej puszczy.

-Zakwaterowanie w ekskluzywnych 2 osobowych chatach tzw. Ecohabs: na palach położonych w Canaveral - „Kolumbijskim raju” z bezpośrednim dostępem do plaży. Dla chętnych sporty wodne, plażowe, odpoczynek, relaks.

- Zwiedzanie Cartageny: która rozkwit zawdzięcza handlowi złotem, srebrem i niewolnikami. Było siedzibą hiszpańskiego wicekróla i najważniejszym portem tej części Ameryki Południowej. Miasto znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

- Wieczorny przejazd dorożkami na Starówkę.

- Udział w lekcji salsy na plaży w pobliskiej Boquilla.

- Rejs po urokliwej zatoce Cartageny i wokół Wysp Różańcowych.

- Zabawa w lokalnym, kolorowym autobusie imprezowym Chiva Rumbera.

- Transport na karaibską, rajską Wyspę Baru: znajdującą się niedaleko Cartageny, gdzie czeka Gości odpoczynek w rajskim miejscu i wysokim standardzie.

Czas trwania wyjazdu: 13 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Najlepiej zwiedzać Kolumbię w porze suchej tj. od grudnia do marca. 
W regionach andyjskich druga pora sucha przypada również na przełomie lipca i sierpnia, ale tam też pogoda bywa bardzo zmienna i występują znaczne różnice klimatyczne w sąsiadujących regionach.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia