Madera

Opis wyjazdu
Madera zwana wyspą wiecznej wiosny - To zielony podzwrotnikowy raj liczący 739 km2 powierzchni. Leży na Atlantyku niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Ze względu na swój łagodny klimat, łączy w sobie bogatą historię, widoki zapierające dech w piersiach, wspaniałą kuchnię oraz kameralne miasteczka i wioski.

Madera to jeden z najwyższych na świecie wulkanów, powstała w wyniku serii erupcji podwodnego wulkanu.
Masa skał i gazów "wypluta" z podwodnego krateru stworzyła ten fantastyczny krajobraz.

Sama wyspa to tylko niewielka część tej formacji wulkanicznej, większość znajduje się pod wodami Oceanu Atlantyckiego. Wtórne erupcje doprowadziły do powstania płaskowyżu Paul da Serra, zwanego "gąbką" Madery, tutaj właśnie początek ma wiele rzek. Z kolei erozje odpowiadają za ukształtowanie górskich grani, wąwozów oraz klifów w tym jednego z najwyższych klifów Europy - Cabo Girao.
Warte przeżycia
- Klasyczne zwiedzanie Funchal: Funchal to największe miasto Madery i zarazem jej stolica. Zwiedzanie miasta zaczyna się od Katedry Se oraz tradycyjnego targu „Mercado dos Lavradores”, na którym kobiety ubrane w typowe stroje sprzedają m.in. egzotyczne kwiaty. W czasie wycieczki również odwiedziny w fabryce koronki, gdzie produkuje się najsławniejsze na świecie wyroby haftowane.

- „Funchal winem płynące”: nietuzinkowe zwiedzanie miasta połączone z przedstawieniem historii wina i zapoznaniem ze szczegółami produkcji tego szlachetnego napoju, ponieważ od wieków historia Madery jest związana w winem. W trakcie wycieczki będzie możliwość degustacji, w trzech znanych winiarniach. Jedna z winiarni (Madeira Wine Company) należy do znakomitej angielskiej rodziny, która na Maderze produkuje wino nieprzerwanie od 1811 roku, a ich trunki są uznawane za najlepsze na świecie. Druga, należy do miejscowej rodziny uznawanej za najlepszego, portugalskiego producenta wina Madeira. Podczas wycieczki zajrzymy również do uroczej, małej winiarni należącej od paru pokoleń do tej samej maderskiej rodziny, gdzie do dzisiaj wino jest produkowany tylko w tradycyjny sposób a każda butelka ręcznie opisana.

- Wyprawa na Monte kolejką linową: podczas której dostrzeżemy spektakularną panoramę Funchal.

- Wycieczka do Porto Moniz: wizyta w północnej części wyspy. Trasa wycieczki wiedzie poprzez malownicze i urocze miasteczka oraz fantastyczne punkty widokowe, tunele, wodospady, przepaści. Dzieki tej podróży można zachwycić się wspaniałymi widokami Madery.

Po drodze zobaczymy: Camara de Lobos – niezwykle malownicza, rybacka osada, z bajecznym portem, kawiarenkami, w którym W. Churchill spędził sporo czasu; Ribeira Brava - szczyci się jednym z najstarszych i najciekawszych kościołów na Maderze;

Cabo Girao – najwyższy klif w Europie (580m); Sao Vincente – gdzie, zaplanowano obiad w restauracji w panoramicznymi widokiem na ocean; Wioskę Serra D’Agua; Porto Moniz – kurort na wybrzeżu słynny ze swych naturalnych, skalnych basenów i widoków roztaczających się z wioski na północne wybrzeże wyspy oraz fale Atlantyku roztrzaskujące się o klify.

- Rejs do Camara de Lobos: na pokładzie „Bonita de Madeira” – stylizowanym, drewnianym okręcie popłyniemy w kierunku Cabo Girao. Rejs zakończy się w Camara de Lobos, uroczym, malowniczym, typowym rybackim miasteczku. W czasie rejsu łódź zacumuje w zatoce, gdzie będzie możliwość pływania, nurkowania, relaksu. Również zobaczenia delfinów lub wielorybów.

Czas trwania wyjazdu: 4-5 dni

Najlepszy okres na wyjazd - klimat na Maderze sprawia, że praktycznie każdy miesiąc będzie dobry na podróż tutaj. Dla osób, które nie lubią upałów i swój urlop chcą spędzić spacerując, najlepsze będą miesiące jesienne bądź zimowe. Temperatura nie spada wtedy poniżej 20 st C, a słońce wciąż przyjemnie ogrzewa. Jeśli natomiast urlop utożsamiamy będzie z kąpielami morskimi i wylegiwaniem się na plaży na Maderę najlepiej jest jechać latem. Woda w oceanie jest wtedy cieplejsza i osiąga 23 st, natomiast temperatura powietrza nie spada poniżej 25 st C. Tak naprawdę Madera cieszy się zatem zainteresowaniem przez cały rok!

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia