Maroko

Opis wyjazdu
Maroko - kraj zachodzącego słońca - to malownicze miejsce, który kusi i przyciąga turystów. Znajduje się pomiędzy wybrzeżem Atlantyckim, Morzem Śródziemnym i Saharą, dlatego dzięki jego różnorodności z jednej strony spotkamy tu skute lodem szczyty górskie, z drugiej – gorące piaski pustyni.
To miejsce charakteryzują przede wszystkim wspaniałe słoneczne plaże, zachwycająca architektura, majestatyczne krajobrazy, bezkresne piaski Sahary i kolorowe targi tętniące życiem. Bez wątpienia w tym kraju kontrastów i niespodzianek nie ma czasu na nudę!
Warte przeżycia
- Zwiedzanie czerwonego miasta Marakeszu:  wizyta w Pałacu Bahia, dawnej rezydencji wielkiego wezyra. Odkryjemy stare miasto przechodząc labiryntem wąskich uliczek w poszukiwaniu starego zajazdu dla karawan, dawnych riadówby, poznamy tradycyjny styl życia, publiczne ujęcia wody i piece chlebowe. Natomiast wizyta w Medersieben Youssef, dawnej wyższej szkole koranicznej pozwali odkryć artystyczny aspekt mediny. Kolejno spacer poprzez suk, największy marokański targ z licznymi zakładami rzemieślników i sklepikami z kolorowymi wyrobami.

- Kurs kaligrafii arabskiej w Medinie: przy lokalnej kawie, herbacie i ciastkach nauczymy się arabskiej kaligrafii, a na pamiątkę każdy uczestnik zajęć dostanie swoje imię napisane po arabsku.

- Spacer: po sercu Marakeszu, Placu Jemma el Fna, który wieczorami budzi się do życia. Zaklinacze węży, opowiadacze bajek arabskich, bębniarze i muzykanci, poławiacze coca coli na wędkę i małpy na smyczy to część z atrakcji życia tego placu. Proponujemy również degustację ślimaków po berbersku.

- Wspólne gotowanie: odbędzie się w jednym z pięknych riadów ukrytych w medinie Marrakeszu, dzięki któremu Goście zapoznają się z tajnikami lokalnej kuchni, przyprawami i marokańskimi przysmakami.

- Przejażdżka samochodami terenowymi w góry Atlasu Wysokiego: i poprzez bezdroża pustynnych terenów Agafay. Zapraszamy na wspaniałą widokowo trasę poprzez przełęcz Tizi-n-Tichka. Wizyta w kazbie Telouet z ukrytym folklorem. Przejazd dawnym szlakiem solnym do Ait Benhaddou. Spacer po największym marokańskim ksarze, dużej wiosce ufortyfikowanej, w całości zbudowanej z bitej gliny, na wzgórzu, w niesamowitym pustynnym krajobrazie. Poczęstunek w zamieszkałym jeszcze domu (tradycyjny domowy chleb z miodem i oliwą). Zakwaterowanie na malowniczo położonym campie w namiotach. Kolacja i zabawa w rytmach berberskich, pokazy zespołów folklorystycznych.

- Wyprawa nad jezioro Lalla Takerkoust i przejażdżki quadami.

- Wycieczka do Casablanki: panoramiczny objazd miasta i postój pod meczetem Hassana II.

- Przejazd do filmowego studia Atlas: i spacer pośród makiet z filmów takich jak Królestwo Niebieskie, Kundun, Kleopatra.

- Wyjazd do Essaouiry: dawnej twierdzy Fenicjan, a później Portugalczyków, biało – niebieskiej, znanej, jako kolebka artystów. Wizyta w małym, tradycyjnym porcie połowów ryb oraz na Skali, kamiennym bastionie, zatopionym w oceanie.
Spacer po uliczkach mediny z licznymi zakładami rzemiosła w drewnie tui. Przejazd do Agadiru malowniczą drogą poprzez lasy drzew arganowych i wzdłuż wybrzeża.

- Wycieczka na wzgórze Agadir Oufylla: z którego roztacza się piękna panorama całego miasta. Dawniej na szczycie znajdowała się stara część Agadiru, tzw kazba, z której dzisiaj zostały tylko mury. Wizyta w największym porcie połowów ryb w Maroku. Spacer poprzez „Ptasią Dolinę” - małe zoo położone w malowniczym parku. Przejazd poprzez mieszkalne części miasta. Postój przy głównym meczecie. Spacer po souku, lokalnym targu.

- Wyprawa samochodami terenowymi wzdłuż Atlantyku i w głąb pustyni kamienistej aż do dawnego Fortu Legii Cudzoziemskiej Bou Jerif. Wyjazd z Agadiru na południe bezdrożami, pierwszą trasą rajdu Paryż Dakar, poprzez wioski rybackie i dzikie plaże. Przejazd przez część parku ornitologicznego przy ujściu rzeki Massa do oceanu, gdzie często można zobaczyć różowe flamingi i ibisy grzywacze w naturze. Postój na plaży la Gzira z wielkimi czerwonymi łukami skalnymi wpadającymi w Atlantyk.

- Nocleg pod tradycyjnymi namiotami koczowników marokańskich: w małym ośrodku pośrodku pustyni kamienistej, tam gdzie słychać ciszę.

- Wyjazd do Goulmime: gdzie odbywają się targi wielbłądów. Przejazd przez Antyatlas do Tiznitu, tradycyjnego miasteczka, słynącego ze srebrnych wyrobów. Przejazd nad zaporą wodną, zaopatrującą region w wodę, a malowniczo usytuowaną.

Czas trwania wyjazdu: 7 dni

Najlepszy okres na wyjazd - najlepiej przyjechać do Maroka w okresie od marca do maja lub od września do października, gdy jest chłodniej. Od listopada do stycznia/lutego trwa pora deszczowa, a zaraz po jej zakończeniu, na wiosnę, temperatura jest przyjemna i roślinność po deszczach bujna. Lato to doskonała pora na wędrówki po Atlasie Wysokim i Średnim. W miastach w głębi lądu (np. Fezie i Marrakeszu) panują wówczas nieznośne upały - nawet 45°C. Najlepszy czas na podróże po południowym Maroku i Saharze to zima (od października do lutego).

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!

Zobacz jak wyglądałą ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia