Tajlandia

Opis wyjazdu
Tajlandia  - kraina uśmiechu i królestwo spokoju – malowniczy, przepiękny kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej, który swoim kształtem przypomina głowę słonia. Zachwyca przede wszystkim bogactwem kolorów, przepychem świątynnych wnętrz, bujną tropikalną przyrodą, wyjątkową tradycją i religią, która jest widoczna na każdym kroku. To tutaj przeważają złocone wieżyczki świątyń, posągi uśmiechniętego Buddy, a także stosy kwiatów i kadzidełek składanych bóstwom w ofierze.
Jednak poza elementami religijnymi na ulicach dostrzec możemy barwne festiwalowe pochody, sprzedawców oferujących specjały tajskiej kuchni, przebierańców, ulicznych muzyków, ryksiarzy i tradycyjne rękodzieła.

Wszystko to kusi i zachęca do przyjazdu do tego różnorodnego, kolorowego kraju!
Warte przeżycia
- Zwiedzanie najważniejszych atrakcji w Bangkoku: Wielki Pałac i Szmaragdowy Budda - najbardziej rozpoznawalny symbol miasta. Przez 150 lat służył jako miejsce zamieszkania rodziny królewskiej, siedzibę rządu oraz sądu najwyższego. Wat Po (Świątynia Leżącego Buddy) niedaleko kompleksu Wielkiego Pałacu. Jest to największa świątynia Bangkoku, słynna 
z 46-metrowego posągu leżącego Buddy. Rejs po kanałach - łodzie stanowiły najważniejszy środek transportu w Tajlandii, a Menam była prawdziwą „autostradą”, którą przewożone były towary między miastami. Pierwsze domy stawiano bezpośrednio przy brzegu, a następne przy tworzonych na bieżąco kanałach. Dzisiaj rzeka utraciła swoje znaczenie, ale przy okazji rejsu można na chwilę powrócić oczami wyobraźni do tamtych czasów. Wat Arun (Świątynia Wschodzącego Słońca) znajduje się na zachodnim brzegu rzeki Menam. Targ kwiatowy - poukładane z mistrzowską precyzją ogromne ilości świeżych kwiatów znajdujące się na przeogromnym i bardzo ciasnym targu. Golden Mountain – Góra ze Świątynią, do której prowadzi ponad 300 schodów - spektakularny widok. Ulica Kao San to właśnie tutaj otwarto pierwsze hoteliki i Bangkok rozpoczął swoją turystyczną karierę. Pałac Tekowy Vinmanmek, który największym na świecie budynkiem wykonanym z drewna tekowego. Obecnie jest w nim 31 pomieszczeń służących jako muzeum, włącznie z sypialniami, salą tronową oraz łazienkami. Można tu zobaczyć wiele przedmiotów i zdjęć z okresu panowania króla Ramy V. Wielka Chedi - kopuła w kształcie dzwonu, do której można wejść, a w jej obrębie znajduje się małe muzeum z antycznymi posągami. Spacer po China Town i Wat Traimit (Świątynia Złotego Buddy). Oprócz Wat Traimit, warto przejść się uliczkami China Town i zobaczyć jak bardzo różni się od wielu innych dzielnic Bangkoku. Wiele budynków to zabytki, które świadczą o historii chińskich wpływów w Tajlandii.

- Wizyta na przedmieściach Bangkoku: dzięki któremu można przyjrzeć się życiu jego mieszkańców.

W programie: zwiedzanie typowej tajskiej świątyni, rejs po rzece Thachin, Bazar Don Wai, Pałac Sanam Chadra. 
Dodatkową atrakcją jest odwiedzenie farmy krokodyli i słoni - najstarszej w Tajlandii. Znajdziemy tutaj kilkadziesiąt gatunków krokodyli, aligatorów, oraz innych niebezpiecznych gadów. Szczególnie warto zobaczyć pokaz tresury krokodyli, który zapiera dech w piersiach. Na terenie farmy są też tygrysy, małpy i słonie.

- Przejażdżka Tuk Tuk do Pat Pong: dzielnicy nocnych klubów.

- Wycieczka do Ayuttaya – dawnej stolicy - zwiedzanie najważniejszych miejsc wraz z zabytkowymi ruinami, oraz pałacem letnim rodziny królewskiej, po którym można poruszać się pieszo albo wynająć elektryczny pojazd. Ciekawe jest także safari ze zwierzętami spacerującymi dookoła samochodu, na wyciągnięcie ręki.

- Wodny targ i mini Tajlandia: podczas tej wycieczki odwiedzamy najstarszy i z tradycjami targ wodny, pływamy wąską łodzią, poznajemy owoce tajskie, dla osób mających mało czasu Park Ancient City, czyli Tajlandia w miniaturze, aby poznać jak najwięcej w jednym miejscu. Jest to największe na świecie muzeum na świeżym powietrzu. Znajdziemy tam zmniejszone do ok. 1/3 oryginalnej wielkości repliki 109 najbardziej znanych zabytków Tajlandii, włącznie z tymi, których dzisiaj nie znajdziemy w oryginale.

- Wycieczka do Pattaya: kurortu nadmorskiego z najpiękniejszym ogrodem botanicznym i pokazami tajskich tradycji. Poznajemy miejsca słynące z życia nocnego, a atrakcją będzie Tiffany Show - pokaz tańca w wykonaniu najpiękniejszych kobiet, które kiedyś 
były chłopcami.
- Całodniowa wycieczka na Wyspę Jamesa Bonda: to inna nazwa wyspy Ko Khao Phing Kan czyli „wyspa ze skałą, która się sama o siebie opiera”. Jest ona często odwiedzaną skalną rozpadliną, która była miejscem akcji jednego z filmów z Jamesem Bondem ('Człowiek ze złotym pistoletem'). Duża ilość wycieczek zatrzymuje się w bliskiej odległości od wyspy, aby podziwiać jej strzelistość i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Warto jednym z pobliskich szlaków wejść na górę, do jednego z punktów widokowych, aby popatrzeć na piękną zatokę. W okolicy można zobaczyć samowystarczalną muzułmańską wioskę Ko Paniy zbudowaną na wystających nad wodę namorzynowych palach, wokół skały stanowiącej fundamenty meczetu. Poszczególne domostwa łączy labirynt przejść.

- Wyprawa na Wyspę Phi Phi: jedną z najpiękniejszych wysp Tajlandii. Najczęstsze miejsca do odwiedzenia to słynna zatoka Maya Beach, znana z filmu ‚Niebiańska Plaża’ z Leonardo Di Caprio oraz tzw. Jaskinia Wikingów z malowidłami naskalnymi. Poza tym odwiedzić można wąską zatokę Lo Samah wyżłobioną w klifach.

- Trekking na słoniach: przejażdżka na grzbiecie słonia, przez rzekę lub inne przeszkody, do punktów widokowych.

- Rafting: spływ po rwącej rzece. Do wyboru poziomy trudności spływu, zależące od nurtu rzeki.

- Wyjazd do Kambodży i zwiedzanie kompleksu Angkor Wat: zbudowana w II w n.e., jak świątynia hinduistyczna. Otoczona fosą i zewnętrznymi murami o wymiarach 1300 x 1500 m. Sama świątynia zajmuje obszar o powierzchni 1 km2 i składa się z 3-ch poziomów zwieńczonych centralną wieżą. Ściany ozdobione płaskorzeźbami - scenami z mitologii hinduskiej.

- Zwiedzanie Siem Reap: starej francuskiej dzielnicy i starego miasta.

- Rejs po jeziorze Tonle Sap: największym jeziorze na Półwyspie Indochińskim. Możliwość zobaczenia pływających wsi rybackich i osiedli na palach (jest ich około 170). Cud przyrody, najbardziej zasobne w ryby słodkowodne jezioro na świecie.

Czas trwania wyjazdu: 9-10 dni

Najlepszy okres na wyjazd - najlepiej udać się do Tajlandii w porze ciepłej i suchej. Trwa ona od listopada do lutego i charakteryzuje ją najpiękniejsza pogoda i optymalne temperatury wahające się od 28 do 32oC .

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia