Barcelona

Opis wyjazdu
Barcelona - „jedno serce, jedna ona, Katalońska Barcelona” - tak śpiewają wszyscy kibicujący FC Barcelonie. Miasto jest stolicą hiszpańskiej prowincji Katalonia, uważane jest za jedno z najpiękniejszych i najbardziej przyjaznych miast świata. Można tu spotkać niemalże wszystkie narodowości, kolory skóry, wyznania, a wszystko to skupia się wokół jednego, centralnego miejsca - La Rambla. To długa wysadzana platanami aleja ciągnąca się od Placu Katalońskiego do samego portu.
W alei spotyka się niemalże cała Barcelona, tu właśnie koncentruje się życie kulturalne i towarzyskie miasta. Można tu znaleźć wiele przytulnych kawiarenek, barów i restauracji, albo pospacerować szeroką zacienioną promenadą, wśród barwnych kobierców kwiatowych, pooglądać oferty dziesiątek kolorowych sklepików w centrum i na brzegach alei, albo po prostu usiąść na jednej z kamiennych ławek i delektować się kolorami, różnorodnością ludzkich postaci albo zapachem wody.
Warte przeżycia
- Spacer po Barcelonie: w czasie zwiedzania m.in. Sagrada Familia - niepowtarzalna secesyjna świątynia rzymskokatolicka. Wciąż nieukończony symbol Barcelony; Barcelońska starówka i Dzielnica Gotycka, tam m.in. Katedra Św. Eulalii, na terenie której można zobaczyć niezwykłe zjawisko: mieszkające tam 13 białych gęsi. Możliwy wjazd windą na dach i podziwianie niezwykle malowniczej panoramy miasta. Targowisko Bequeria, Born – dzielnica tapas, Kościół Santa Maria del Mar, który znany jest z opowieści Katedra w Barcelonie. Przystanek w najstarszym, dwustuletnim, sklepie Barcelony.

- Spacer Paseo de Garcia oraz La Ramblas: ogromny deptak handlowy z niezliczoną ilością straganów z kwiatami, książkami i pamiątkami. Zaprojektowany został na wzór francuskich bulwarów, z centralnym chodnikiem do spacerowania, jezdnią dla ruchu kołowego po jego obu stronach i drzewami posadzonymi wzdłuż całej długości. Jest ciągiem alei o różnych nazwach i odmiennym wyglądzie. W trakcie spaceru zobaczymy również Casa Milà tzw. La Pedrera czyli Kamieniołom. Następnie Casa Batlló.

- Park Guell i Park Atrakcji Tibidabo: Park Guell to miasto - ogród, budowany był z przerwami 14 lat od początku ubiegłego stulecia. Dziś dzieło dwóch twórców to ogród jakby z innego, bajkowego świata, na którego terenie można znaleźć kolorowe figurki smoków, bajecznych zwierząt i postaci z mitów. W centralnym pawilonie parku, w Sali Stu Kolumn, sufit podpierają 84 słupy zdobione mozaiką ze szkła i ceramiki. Do ich wnętrza spływa deszczówka z dachu. Dach, czyli Gran Plaça Circular (Wielki Okrągły Plac), to olbrzymi taras widokowy z najdłuższą ławką świata mierzącą 152m, ozdobioną kolorową mozaiką. Dla kontrastu Carrer de Monccada to wąska uliczka, przy której można podziwiać pałace barcelońskiej elity, żyjącej tu w XIV i XV wieku. Poble Espanyol to zespół zabudowań wzniesiony na Wystawę Światową. To prawie 120 budynków rozłożonych wokół ogromnego placu, wiernie skopiowanych według oryginału znajdującego się w Kordobie, Salamance, Madrycie czy Walencji. Następnie proponujemy przejazd autokarowy na Tibidabo - najwyższego szczytu Serra de Collserola, rozciągającego się na obrzeżach miasta. Góra ma 512 m wysokości. Dla chętnych możliwość przejażdżki na Diabelskim Młynie.

- Wyjazd kolejką na wzgórze Montjuic: skąd rozpościera się przepiękny widok na wybrzeże i śródmieście.

- Codorníu – fabryka, w której produkowana jest cava: Fabryka znajduje się w miejscowości Sant Sadurní d’Anoia. To tutaj znajduje się wytwórnia produktów Codorníu. Zwiedzanie obejmuje wizytę w części muzealnej, pomieszczeniach gdzie wytwarza się wino, w piwnicach gdzie wino leżakuje, a zakończone jest degustacją tego trunku. Fabrykę zwiedzamy siedząc w „pociągu” przemierzającym wąskie uliczki piwnic i przeciskającym się przez stojaki z butelkami.

- Śladami Salvadora Dali: zapraszamy do miejscowości Figueres, w której sztandarowym punktem jest Teatro - Museo Dalí. Muzeum oprócz wystawy prac Salvadora Dalí posiada elementy interaktywne - dużo rzeczy możemy poruszyć, dotknąć, spojrzeć przez lunetę, przez którą widzimy zupełnie inny obraz otaczającej nas rzeczywistości. Będąc tutaj, warto wybrać się do muzeum biżuterii, które znajduje się na rogu budynku. Wystawiona tam biżuteria jest niesamowita!

- Magiczne fontanny: proponujemy wybrać się do miejsca z niesamowitym klimatem i niesamowitym widokiem. Pokaz światła, muzyki i wody sprawi, że poczujemy się wyjątkowo. Pokazy rozpoczynają się co kilkanaście minut, ale warto zostać na wszystkich, bo żaden z pokazów się nie powtarza.

- Wieczór z ognistą Rumbą Katalońską: rozgrzewające rytmy, zabawy prowadzone przez rodowitych Katalończyków: śpiewy, granie na instrumentach, tańce i mnóstwo śmiechu. Wszystko to pod okiem członków zespołu, którzy przekonają do katalońskiej rumby każdego malkontenta.

- Flamenco Cordobes: gdzie można zobaczyć niezwykły pokaz tańca flamenco.

Czas trwania wyjazdu: 5 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Barcelona, ze względu na swoje położenie cechuje się bardzo przyjemnym klimatem śródziemnomorskim. Lata są ciepłe i suche, a zimy łagodne i wilgotne. Najzimniejszymi miesiącami są grudzień, styczeń i luty (ok. 10°C), natomiast najwyższe temperatury występują w lipcu i sierpniu. Do Barcelony możemy jechać właściwie przez cały rok. Wybierając sezon letni narażamy się jednak na upały, tłok i wyższe ceny. Najlepszy termin wyjazdu do Barcelony to wiosna lub jesień.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt.
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia