San Francisco i parki narodowe Kaliforni

Opis wyjazdu
San Francisco - miasto z duszą - Malowniczo położone miasto, z trzech stron otoczone wodą. Miasto wbrew pozorom jest małe, dlatego zwiedzanie nie zajmuje dużo czasu. Chociaż sama zabudowa nie jest stara (na początku XX w. San Francisco zostało nawiedzone przez potężne trzęsienie ziemi, po którym miasto trzeba było wznieść od nowa), to bardziej będzie nam ono przypominało ośrodek europejski, niż amerykański.
Wizyta w Parkach Narodowych to doświadczenie niebywałe, uczące pokory i ze wszech miar zachwycające. Różnorodność i ogrom to dwie cechy, dzięki którym ta wyprawa staje się niezapomnianym przeżyciem. Formacje skalne, wodospady, dzikie lasy, nieziemskie wprost sekwoje, na każdym kroku można odkrywać coś nowego, zapierającego dech w piersiach. Aparaty fotograficzne są niezbędne!
Warte przeżycia
- Zwiedzanie San Francisco: w trakcie którego zobaczymy najbardziej spektakularne i najsłynniejsze miejsca tego magicznego miasta: słynne mosty (Golden i Bay), Union Square, City Hall, przejażdżka zabytkowym tramwajem, Lombard Street, Presidio, nabrzeżne Fisherman’s Warf oraz wyjątkowa dzielnica Chinatown.

- Wizyta w winnicach w Dolinie Sonoma i Napa: oraz wizyta w lokalnych winiarniach połączona z degustacją wina i poznawaniem procesów produkcji. Jedna z nich, winnica Viansa, została założona czternaście lat temu. Otoczone winnicami budynki stoją na grzbiecie wzgórza 
i przypominają widoki z Toskanii. 
Miejscowe wina nawiązują do włoskich tradycji opartych na popularnych szczepach, takich jak sangiovese czy pinot grigio, ale również arneis, aleatico. Winnica oferuje też klasyczne wina kalifornijskie wyprodukowane na bazie odmian cabernet sauvignon, merlot, cabernet frane czy chardonnay.

- Park Narodowy Yosemite: najstarszy park narodowy Stanów Zjednoczonych. Największą atrakcją parku są wodospady. Najwyższy z nich, Yosemite Fall, ustępuje wysokością tylko wenezuelskiemu wodospadowi Angel i wodospadowi na rzece Tupela w Republice Południowej Afryki. Będąc w Yosemite koniecznie trzeba zobaczyć Lustrzane Jezioro. Niewielki stawek otoczony jest wysokimi na dwa tysiące metrów szczytami, które odbijają się w wodzie jak w lustrze. Poza tym Yosemite to skały. Olbrzymie wrażenie robi El Capitan - tysiąc metrów pionowego granitu. To największy taki "kamień" na świecie, stojący samotnie w pewnym oddaleniu od reszty gór. Najwspanialszy widok na Dolinę Yosemite rozpościera się z drogi wiodącej na południe gór Sierra Nevada. Z punktu widokowego podziwiać można w pełnej okazałości El Capitan, olbrzymią kopułę Half Dome i Trzech Braci.

- Park Narodowy Sekwoi: park znany  jest z rosnących w nim mamutowców olbrzymich (Sequoiadendron giganteum). Sekwoje olbrzymie rosną tylko i wyłącznie na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada w Kalifornii, na wysokości 1500–2100 metrów, w 75 mniejszych lub większych zagajnikach. Potrzebują do życia ogromnych ilości wody, która jest dostarczana przez obfite zimą i wiosną opady.
 Osiągają one wiek 2000-3500 lat. Współczesne drzewa dorastają do 95 m wysokości i 10 m średnicy. W Parku Sekwoi znane są pnie drzew ściętych w XIX wieku, o średnicy 12 m i szacowanej wysokości 135 m.

- Monterey - miasto nazywane perełką, położone nad Zatoką Monterey, ośrodek turystyczny, z niezwykle malowniczymi plażami oraz nabrzeżną dzielnicą Cannery Row, z mnóstwem restauracji, sklepików i barów.

- Rancho Clinta Eastwooda w Carmel - położone na 22 akrach, ze spektakularnymi widokami na ocean, powstało na początku XIX wieku, odkupione i ocalone przez aktora, który był burmistrzem miasteczka Carmel. Obecnie na ranchu funkcjonuje hotel oraz restauracja. Restauracja oprócz wyśmienitej klasycznej kuchni amerykańskiej szczyci się zapierającymi dech w piersiach widokami na łąki, Góry Santa Lucia oraz Ocean.

Czas trwania wyjazdu: 10 dni

Najlepszy okres na wyjazd - każda pora, najlepsza: kwiecień/ maj - październik

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia