Kuba

Opis wyjazdu
Kuba - kraj niesamowitych rytmów, cygar, rumu i lazurowej wody - To największa z wysp karaibskich, otoczona jest 1600 wysepkami, skałami i rafami. Od Florydy oddziela ją Cieśnina Florydzka, od Meksyku — Cieśnina Jukatańska, a od San Domingo — Cieśnina Zawietrzna.
Większość wyspy zajmuje nizina.
W południowo-zachodniej części wznoszą się wapienne góry Sierra de los Organos. Wzdłuż południowych wybrzeży ciągnie się łańcuch gór Sierra Maestra z najwyższym szczytem Kuby — Pico Turquino (1974 m).
Warte przeżycia
- Zwiedzanie „nowoczesnej” i „starej” Hawany: czwartego co do wielkości miasta na Karaibach, którego zabytkowa część widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejażdżka po nowoczesnej Hawanie odbędzie się tzw. coco taxi. Na trasie przejazdu m.in. Tribuna Anti – Imperialista; targ warzywno owocowy – niezwykle malowniczy; pomnik John’a Lennon’a, cmentarz Krzysztofa Kolumba; Plac Rewolucji oraz Chińska Dzielnica. Następnie proponujemy spacer Starą Dzielnicą, po drodze wiele kolonialnych placów, np. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja oraz Plaza San Francisco. Ponadto będąc w Hawanie proponujemy zwiedzić również Zamek i Fort Morro z XVI wieku, Zamek De La Real Fuerza z XVI wieku (gdzie niegdyś mieściła się rezydencja hiszpańskiego gubernatora), budynek senatu i kapitolu z XVIII wieku, Katedra Niepokalanego Poczęcia (barokowy kościól poświęcono Krzysztofowi Kolumbowi), Klasztor Santa Clara, Kościół San Francisco, Wielki Teatr Garcia Lorca oraz Ratusz Miejski.

- Wyjazd na całodniową wycieczkę do Doliny Vinales: to kraina tytoniu i największy system jaskiń na Kubie. Charakteryzuje ją bujna, soczyście zielona roślinność. W czasie wycieczki wizyta w fabryce cygar. Po drodze punkty widokowe (m.in. Jasmines). Proponujemy obiad w zrekonstruowanej wiosce zbiegłych niewolników, do której można przejść przez skalny tunel. Po obiedzie zwiedzanie jaskini oraz rejs łodzią po podziemnej rzece. Po wycieczce zachęcamy do przejażdżki bryczkami do jednej z restauracji na kolację i wieczór z cygarami, salsą i rumem.

- Wycieczka do Varadero: stolicy turystyki wypoczynkowej i głównego kurortu wakacyjnego na wyspie. Varadero słynie z pięknych piaszczystych plaż, rozciągających się na prawie 20 km i szmaragdowo czystej wody.
Nie będzie tu przesadą stwierdzenie, że należy do jednej z 10 najpiękniejszych plaży na Karaibach. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: pola golfowe, nurkowanie, łowienie ryb, rejsy, restauracje, bary, kawiarnie, sklepiki, wycieczki, kąpiele słoneczne i morskie, delfinarium i wiele innych atrakcji.

- Zwiedzanie Remedios i Trinidad: malowniczego miasteczka, kolonialnego klejnotu Kuby, ukrytego między Sierra del Escambray a Morzem Karaibskim. To typowy przykład hiszpańskiej architektury. Tutaj zapraszamy do zwiedzania m.in: Muzeum Romantyzmu i Katedry Iglesia De La Santisima Trinidad. Natomiast w Remedios warto zobaczyć Kościoły: Iglesia San Juan Bautista de Remedios i Iglesia Buen Viaje. Ciekawostką jest, że Remedios jako jedyne miasto na Kubie posiada dwa kościoły w centrum.

Czas trwania wyjazdu - 6 dni

Najlepszy okres na wyjazd - każda pora roku poza końcem lata i jesieni. Na Kubie w tym okresie występują silne wiatry cyklonalne. Najlepsze warunki pogodowe są pomiędzy grudniem a kwietniem. Większość gości przyjeżdża na Kubę zimą. Ale festyny i festiwale urządzane są o każdej porze roku.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia