Lizbona

Opis wyjazdu
Lizbona - miasto przyjazne turystom- pięknie położona stolica Portugalii, która zachwyca przybyszów z całego świata. Lizbona piętrzy się na siedmiu wzgórzach przy ujściu rzeki Tag do oceanu.

Niewątpliwym atutem miasta jest bliskość oceanu. W zaledwie pół godziny można dostać się na piękne plaże w Estoril czy Cascais. Klimat miasta jest najlepiej odczuwany w jego starych dzielnicach. 
W najstarszej dzielnicy Lizbony - Alfamie, w labiryncie stromych, brukowanych uliczek życie toczy się wolno, w górze ponad głowami wisi suszące się pranie.
Niezapomnianym przeżyciem jest jazda jednowagonowym, żółtym tramwajem wąskimi uliczkami dzielnic starego miasta. Nie ma w Europie większego oceanarium i wiszącego mostu, knajpek w których słucha się fado i równie klimatycznych miejsc, gdzie można napić się pysznej kawy.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Lizbony czyli spacer po Dolnym Mieście i przejazd zabytkowym tramwajem: Lizbona Baixa - położona w dolnej części Lizbony stanowi jej centrum, tutaj bowiem mieści się większość biur, banków i firm. Wybudowana w klasycystycznym stylu dzielnica, była pierwszą tego typu w Europie. Zamieszkała na początku głównie przez rzemieślników, dziś jest ekskluzywną częścią Lizbony przeznaczoną dla ruchu turystycznego. Tramwaj nr 28 - to niemal obowiązkowa atrakcja Lizbony. Jednowagonowy, staroświecki, zabytkowy tramwaj, którego trasa wiedzie po niebywale stromych i wąskich uliczkach na punkt widokowy da Graca. Kolejno zwiedzanie Dzielnicy Alfama – najstarszej części Lizbony. Rozciąga się ona na zboczu wzgórza, na którym stoi Zamek Św. Jerzego. Wciąż posiada atmosferę i kolor dni, kiedy była starożytnym siedliskiem Saracenów. Wzdłuż wąskich brukowanych alejek stoją tawerny i stragany, przed ściśniętymi domami wciąż zamieszkiwanymi przez dokerów, rybaków i marynarzy.

- Wjazd windą Santa Justa i spacer po Bairro Alto: Winda łączy dzielnice Baixa i Chiado Pombalina. Znajduje się na ulicy Santa Justa i łączy tę część miasta z Praza do Carmo oraz Muzeum Archeologicznym. Na ostatni - 3ci poziom wchodzi się po spiralnych schodach na taras, z którego można podziwiać panoramę miasta, a dokładniej Castillo de San Jorge, Plac Rossio i dzielnicę Baixa.

- Zwiedzanie dzielnicy Belem: Santa Maria de Belém to dzielnica leżąca na zachodnim przedmieściu Lizbony, w pobliżu ujścia Tagu do Oceanu Atlantyckiego i oddalona od centrum miasta o niecałe 6 kilometrów. Dzielnica Belém to kolebka dawnej świetności Portugalii. To właśnie z Belém w 1497 r. Vasco da Gama wypłynął do Indii.

- Przejazd na Expo 98: wizyta w największym w Europie oceanarium. W 1998 r. Portugalia była gospodarzem światowej wystawy EXPO. Dziś tereny wystawy (330 ha) stanowią miejsce rekreacji o nazwie Park Narodów. Warto przejechać się metrem do stacji Oriente (która na okazję EXPO została specjalnie zbudowana i przystrojona różnego rodzaju rzeźbami).
- Jazda jeepami w kierunku półwyspu i portu Setúbal: po drugiej stronie rzeki Tag. W porcie zaokrętowanie na luksusowym katamaranie, aby udać się w niezapomniany rejs po rzece Sado, połączony z obserwacją delfinów na Costa Arrábida i Trói. Po rejsie dalsza jazda jeepami w kierunku przepięknej plaży Portinho da Arrábida na obiad w lokalnej restauracji z widokiem na morze.

- Off-Road do Naturalnego Parku Serra da Arrábida: przepiękne plaże i zapierające dech w piersiach widoki.

- Wizyta w Quinta Alcube: połączona z degustacją win, których nie da się kupić nigdzie, poza winnicą.

- Wyjazd na wycieczkę w okolice Lizbony: w programie m.in dzika plaża Guincho. Po drodze przystanek na Cabo de Roca, w Parku Narodowym Sintra, to najdalej na zachód wysunięty kraniec Europy – „Tam gdzie ziemia się kończy, a morze zaczyna”. Ten skalisty przylądek wznosi się 140 m. nad poziom Atlantyku. Następnie zwiedzanie Sintry – malowniczego miasteczka jak z bajki, położonego wśród gór i lasów nad oceanem. Na wzgórzach monumentalny zamek Maurów wraz z okazałymi pałacami dawnej arystokracji. Spacer po starym mieście zakończy się wizytą w niesamowitym Pałacu – Quinta Regaleira otoczonym bujnymi ogrodami z jeziorami, jaskiniami oraz enigmatycznymi budynkami.

Czas trwania wyjazdu: 4-5 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Lizbonę charakteryzują łagodne zimy i gorące lata. Wśród wszystkich europejskich metropolii, ma najcieplejsze zimy ze średnią temperaturą 15°C w ciągu dnia. Sezon letni trwa zwykle ok. 6 miesięcy - od maja do października.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia