Wenezuela

Opis wyjazdu
Wenezuela - mała Wenecja - Jest to szósty co do wielkości kraj Ameryki Południowej leżący na północnym krańcu kontynentu, obejmując większą część wybrzeża Morza Karaibskiego. Krajobrazowa różnorodność Wenezueli zadowoli nawet najbardziej wymagającego przybysza. Na zachodzie ciągną się pokryte śniegiem północne Andy, największa rzeka Wenezueli - Orinoko na wschodzie przecina labirynt naturalnych kanałów.
Południową część kraju pokrywa legendarna puszcza amazońska, a północną granicę tworzy ciągnące się ok. 2800 km wybrzeże Morza Karaibskiego z niezliczonymi, pięknymi plażami.
 Do Wenezueli należą 72 wyspy, największą z nich jest Margarita. Dzisiejsza Wenezuela szczyci się jednymi z najlepszych dróg w Ameryce Południowej, oszałamiającą architekturą i rozwiniętą bazą turystyczną. Największa rzeka Wenezueli to Orinoko.

Dla kontrastu jednak w wioskach, odległych od wielkich ośrodków, ludność żyje jak przed wiekami, bez wpływów zachodniej cywilizacji.
Warte przeżycia
- Wycieczka po Caracas: miasto na północy kraju, 11 km od wybrzeża Morza Karaibskiego, w Dystrykcie Stołecznym. W programie zwiedzanie m.in.: Kapitolu - dawnego żeńskiego klasztoru, obecnie siedziby Kongresu; Centralnej części Caracas – choć miasto zostało dotkliwie zniszczone w wyniku trzęsienia ziemi w 1812 roku, to zachowały się zabytki z okresu kolonialnego godne uwagi, znajdują się one na Starym Mieście; Placu Simona Bolivara; Katedry w Caracas – budowla sakralna wzniesiona w siedemnastym wieku, jej największe bogactwa to bogato zdobiony ołtarz oraz obrazy spod pędzla Rubensa; Pałacu Miraflores – siedziba prezydenta kraju oraz rządu.

- Wycieczka zmotoryzowanym canoe po Narodowym Parku Canaiama i do Laguny Canaiama: przy granicy z Gujaną i Brazylią znajduje się Park Narodowy Canaima. W jego obrębie mieści się najwyższy wodospad świata – Salto del Angel. Inną atrakcją parku jest Salto Sapo, czyli „Wodospad Żab”, Salto Hacha, Lloviza oraz kaskady rzeki Caroni. Po Parku Narodowym biegają pumy i jaguary. Swoje miejsce znalazły tu również nietoperze. Wśród ptaków najbardziej nam znane są kolorowe papugi i tukany.
Trasa wycieczki wiedzie w górę rzeki Carrao, poprzez lagunę Mayaupa oraz wodospady Arautaima. Dalej canoe wpływają na rzekę Churun, mijając Devil’s Canyon. Następnie zostawiamy caone i rozpoczynamy około 1 godzinny spacer przez dziewicze lasy deszczowe, aż do krawędzi skał, skąd możemy podziwiać fantastyczny widok na Wodospad Angel, czując przy tym kapiąte na twarze krople wody z wodospadu. Możliwość kąpieli w lagunie na dole wodospadu.

- Rejs do hotelu znajdującego się w dżungli i nocleg w nim: hotel znajduje się w Delcie Orinoko i jest zbudowany na kształt osady tubylców, Indian Warao. Hotel to szereg maleńkich domków postawionych na dwumetrowych palach wbitych w grząski, podmokły grunt lasu deszczowego. Dostosowane do standardów zachodnich turystów wyposażone są w malutką łazienkę z prysznicem. Ścianki domków zbudowane są z zatrzymującej moskity i inne owady siatki.

- Eksplorowanie Delty Orinoko łodziami: obserwowanie natury, ptaków, zwierząt. Największa rzeka Wenezueli czyli Orinoko jest niesamowitym labiryntem wodnym płynącym poprzez dżunglę i niosącym wody Rzeki Orinoko do Oceanu Atlantyckiego. Największa rzeka Wenezueli rozgałęzia się na ponad 60 odnóg wpadających do oceanu na obszarze ponad 41 tysięcy metrów kwadratowych zalesionych wysp, lagun i moczarów.
Zakończeniem rejsu może być nocna wyprawa – obserwowanie kajmanów, w które obfituje największa rzeka Wenezueli.

- Największa rzeka Wenezueli - całodniowa wyprawa deltą Orinoko: W czasie wyprawy przewidziano m.in. spacer w dżungli, przyglądanie się przyrodzie, obserwowanie zwierząt, historie opowiadane przez przewodnika o życiu w tropikach oraz sztuczkach, dzięki którym można przetrwać w dżungli. Dla szczególnie odpornych możliwość skosztowania tropikalnych przysmaków: larw ukrywających się w palmowej korze. Poza tym w planie wyprawy: łowienie piranii i wizyta u Indian Warao. Pełna emocji, wspaniałych doświadczeń i widoków wyprawa pozostająca na długo we wspomnieniach.

- Wyjazd na wyspę Margarita: to kraina słońca, w której panuje wieczne lato, oddalona od lądu o 38 km. Średnia temperatura na wyspie wynosi 27˚C. Najwyższa temperatura w ciągu dnia przekracza 32˚C, a w ciągu nocy spada do około 20/23˚C. Na wyspie wieją także dość silne wiatry, co zmniejsza odczucie ciepła o kilka stopni, a w powietrzu unosi się przyjemna bryza. Silne wiatry sprzyjają uprawianiu takich sportów jak windsurfing i kitesurfing, najpopularniejszym miejscem uprawiania tych sportów jest Playa El Yaque, Playa El Tirano oraz wyspa Coche. Morze Karaibskie jest systematycznie nawiedzane przez huragany, jednak wyspa Margarita ze względu na swoje korzystne położenie, wolna jest od wszelkich katastrof ekologicznych. Dlatego bez obaw można przebywać na wyspie o każdej porze roku, jest to bezpieczne miejsce na wakacje.

Czas trwania wyjazdu - 6-7 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Praktycznie cały rok jest dobry na Wenezuele. Pora sucha przypada od października do kwietnia a deszczowa od maja do września. Najbardziej gorące miesiące to kwiecień i sierpień. Pora deszczowa w Wenezueli nie oznacza, ze leje non stop. Jest świeżo, ze średnią temperatura 25C. Na przemian wychodzi słonce, chmurzy się i występują intensywne opady przez np. 1 godzinę, po czym znów wychodzi słonce i schemat się powtarza.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia