Nowy Jork

Opis wyjazdu
Nowy Jork - miasto, które nigdy nie śpi - to  najludniejsze miasto w Stanach Zjednoczonych, a zarazem centrum jednej z najludniejszych aglomeracji na świecie. To przede wszystkim centrum kulturalne, finansowe i modowe. To tu wyznaczane są trendy w każdej dziedzinie życia. Jest nazywany Wielkim Jabłkiem, centrum wszechświata.
Każdego roku odwiedza go ponad 50 milionów ludzi. W mieście mieszka 8,5 mln osób, które posługują się 800 językami. Zbudowano tam ponad 5,5 tys. wieżowców, z czego 50 ma ponad 200 metrów wysokości. Nowojorskie metro ma 26 linii i 468 przystanków. W tym mieście tak naprawdę wszystko jest naj!
Warte przeżycia
- Wycieczka New York City Delux: Wycieczka pozwala poczuć atmosferę miasta, zobaczyć najważniejsze punkty na mapie miasta, zachwycić się niesamowitymi widokami i odwiedzić fascynujące miejsca. Zaczynając trasę od Times Suare, Central Park, historyczną West Village (po drodze domy najważniejszych nowojorskich osobistości), do mostu Brooklyn’skiego i Promenady, kończąc na jednym z najbardziej spektakularnych widoków miasta. W programie wycieczki: West Village – kolebka nowojorskiej bohemy, inaczej zwana Greenwich Village; Meatpacking - pełna życia dzielnica, sąsiadująca z Manhattanem, z licznymi sklepami, butikami, restauracjami, kawiarniami; SoHo - dzielnica artystów, z mnóstwem sklepików i galerii; TriBeCa – dzielnica zamieszkała przez wiele znanych, sławnych osób; Południowy Port – w którym wybrukowane doki dla zapierających dech w piersiach jachtów i łodzi; Brooklyn i Most Brooklyn’ski; Most Manhattan – przekraczany przez ponad 350 tys. osób każdego dnia; Chinatown – dzielnica zamieszkiwana przez największą populację chińską w Ameryce Północnej; Word Trade Center Pomnik Pamięci.

- Rejs łodzią Beast Boat: pełna emocji i wrażeń, przejażdżka łodzią motorową po porcie nowojorskim. Na trasie rejsu znajduje się Statua Wolności. Po rejsie spacer po ulicach Nowego Jorku, podczas którego można odwiedzić m.in. Liberty Island i zobaczyć Statuę Wolności z  perspektywy lądu, Ellis Island, spacerować po Wall Street, Metropolitan Muzeum.

- Przejazd do Harlemu na koncert muzyki Gospel, przygotowany przez najlepszy chór Gospel w Nowym Jorku. Przed koncertem możliwy spacer po okolicy. Powrót z koncertu rikszami rowerowymi.

- Wyjazd do Woodbury Outlet: najbardziej popularnego outletu Nowego Jorku. Znajduje się około 50 min. od centrum miasta. Przypomina małe miasteczko pełne sklepów, butików, restauracji (220 sklepów, m.in. Burberry, Dolce & Gabbana, Fendi, Gap, Griorgio Armani, Gucci, Jimmy Choo, Lacoste, Ralph Lauren, Prada, Zegna i wiele innych).

- Wyjazd na wycieczkę do Doliny Hudson: w programie wycieczki spacery w niesamowitej aurze wczesnej jesieni, z liśćmi zmieniającymi kolory, podziwianie malowniczych krajobrazów doliny i urokliwych miasteczek. Dla chętnych możliwość przejażdżki rikszami. W czasie wycieczki odwiedziny jednego z pałacyków wybudowanych w Dolinie Hudson: Boscobel, którego uważa się za jeden z najlepszych przykładów architektury stylu federalnego w dolinie Hudsonu, która umiejętnie łączyła elegancję z prostotą. Dopasowane do tego stylu meble pochodzą od najlepszych mistrzów stolarskich z Nowego Jorku. Uzupełniają je obrazy, porcelana, zegary, zwierciadła i inne cenne przedmioty, nie mówiąc już o dywanach i draperiach.
Wśród płócien znanych malarzy przeważają dzieła Benjamina Westa i Thomasa Doughty'ego. Posiadłość jest utrzymana w nienagannym stanie i można tu spędzić kilka godzin na zwiedzaniu. W ogrodach znajduje się pięknie rozplanowane rosarium, poletko ziołowe, oranżeria, stary sad i wiele innych uroczych zakątków. Widok na drugi brzeg z bastionami West Point i Storm King w tle nie ma sobie równych w okolicy. Trzeba koniecznie przejść niezwykle urozmaiconą Woodland Trail, która zatacza pętlę o długości półtorej mili.

- Przedstawienie na Broadway’u: teatr broadwayowski jest traktowany jako najbardziej profesjonalna forma teatru w Stanach Zjednoczonych. Broadwayowskie przedstawienia odnoszą się do sztuk teatralnych lub musicali wystawianych w jednym z trzydziestu dziewięciu teatrów w Nowym Jorku na Manhattanie.

- Zorganizowanie pikniku w Central Parku: zamiast tradycyjnego lunchu w restauracji proponujemy piknik w Central Parku będącego oazą zieleni. Park zajmuje 843 akry powierzchni (341 ha).

- Przelot helikopterem nad Manhattanem: przelot nad najbardziej znanymi punktami Nowego Jorku: Central Park'iem, Statuą Wolności, rzeką Hudson, portem, Empire State Chrysler, Woolworth lub Wypą Ellis. Wspaniałe widoki i niesamowite wrażenia, których nie trzeba reklamować!

- Wycieczka rowerowa: trasa wycieczki wiedzie do Battery Park (ze wspaniałym widokiem na Statuę Wolności), potem wzdłuż rzeki Hudson (z widokami na New Jersey), poprzez Most Brooklyn’ski, na drugą stronę rzeki. Powrót Mostem Manhattan.

- Przejazd na plażę Coney Island lub Brighton Beach: gdzie można delektować widokami na Ocean Atlantycki oraz zobaczyć inne oblicze Nowego Jorku.

Czas trwania wyjazdu - 6-7 dni

Najlepszy okres na wyjazd - najlepszą porą na zwiedzanie Nowego Jorku i okolic jest słoneczna i ciepła jesień. Południowy wschód USA na wiosnę i jesień wolny jest od nieznośnych upałów, wilgotnego powietrza i huraganów.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała nasza ostatnia podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia