Queensland i Sydney

Opis wyjazdu
Queensland i Sydney. Proponujemy wycieczkę do Portu Douglas - miejscowości w tropikalnym Queensland, która słynie z pięknych plaż oraz najłatwiejszego dostępu do Wielkiej Rafy Koralowej.
Zapraszamy również do Sydney, największego i najbardziej charakterystycznego miejsca w Australii.
Warte przeżycia
- Wieczorna wycieczka w głąb lasów tropikalnych: do jednego z najbardziej magicznych miejsc na ziemi znajdującego się w środku starożytnego lasu tropikalnego, Będzie to niezapomniany wieczór przepełniony odgłosami lasów tropikalnych, mitycznymi opowieściami oraz doskonałym winem i jedzeniem. Wieczór zostanie uświetniony brzmieniem didgeridoo oraz opowieściami Aborygenów.

- Wodospady i rezerwat przyrody: wyprawa, która rozpocznie się od jazdy kolejką wijącą się przez głębokie wąwozy, tunele, nad mostami oraz widowiskowymi wodospadami i poprowadzi do miejscowości założonej w czasach gorączki złota. Następnie grupa będzie zwiedzać rezerwat przyrody z pokładu amfibii. Będzie to doskonała okazja aby poznać różnorodne, lokalne gatunki owoców tropikalnych.

- Nauka rzucania bumerangiem.

- Wycieczka z przewodnikiem po parku: w którym można zobaczyć lokalne zwierzęta takie jak krokodyle, wombaty, psy dingo. Będzie można również karmić kangury. Dodatkowo będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z koalą oraz małym krokodylem.

- Przejażdżka kolejką linową, ponad koronami drzew lasu tropikalnego.

- Magia Wielkiej Rafy Koralowej: wycieczka na Wielką Rafę Koralową, największe na świecie akwarium widoczne z kosmosu. Podróż odbędzie się na pokładzie komfortowej łodzi.Po przybyciu na specjalną platformę, grupa zwiedzi podwodne obserwatorium. Będzie również możliwość obserwacji życia rafy z pokładu łodzi z przeszklonym dnem. Można również z bliska podziwiać bogactwo tego niezwykłego cudu natury, nurkując z rurką lub po prostu relaksować się na pokładzie.

- Transport do Sydney i wieczorny rejs po zatoce: możliwość podziwiania nocnego światła tego niezwykłego miasta z pokładu luksusowego katamaranu.

- Sydney i zatoka: wyprawa kajakami wzdłuż wybrzeża zatoki. Najpierw przepłyniemy obok Luna Parku oraz pod mostem Harbour Bridge, a następnie będziemy podziwiać budynek opery. Przepłyniemy również obok rezydencji Gubernatora Generalnego Australii, a następnie obok rezydencji Premiera. Wypoczynek na jednej z plaż przed drogą powrotną do przystani.

- Spacer po Parku Botanicznym: z wykwalifikowanym przewodnikiem, który pokaże oraz opowie o roślinach typowych dla tej części świata.

- Zwiedzanie architektonicznej ikony Sydney: wycieczka po Operze, podczas której będzie okazja nie tylko podziwiać gmach, ale również dowiedzieć się dlaczego jej główny architekt opuścił Australię przed końcem budowy i nigdy nie ujrzał ukończonego dzieła.
- Góry spowite oparami Eukaliptusa: wycieczka do Parku Narodowego Blue Mountains, krainy spektakularnych formacji skalnych figurującej na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze będzie okazja karmić kangury w naturalnych warunkach buszu. W rezerwacie będzie można również zobaczyć inne zwierzęta charakterystyczne dla tego kontynentu jak emu, wombaty, krokodyle. Następnie przewodnik zabierze grupę na spacer do punktu widokowego który jest ‘off the beaten track’- prawdziwy raj dla pasjonatów fotografii.

- Przejazd do Katoomba: stolicy Blue Mountains gdzie zobaczymy słynną klifową formację Three Sisters (Trzy Siostry), która króluje nad doliną.

- Przejazd najbardziej stromą kolejką na świecie: która przewiezie grupę w głąb Jamison Valley. Podążając wytyczoną trasą grupa będzie mogła zobaczyć lasy deszczowe. Wycieczka uwzględnia również przejazd po okolicy kolejką linową.

- Wyjście do Centrum Kultury Aborygeńskiej: gdzie uczestnicy obejrzą tańce rytualne i posłuchają brzmienia didgeridoo. Będzie można również spróbować własnych sił w lokalnej technice malarskiej. W drodze powrotnej do Sydney grupa przejedzie obok Stadionu Olimpijskiego, a na koniec wsiądzie na prom i ostatni odcinek podróży odbędzie podziwiając to niezwykłe miasto z wody.

- Słońce, plaża i surfing: czyli dzień pod znakiem Bondi Beach, najsłynniejszego miejskiego kąpieliska w Sydney. Po prywatnym transferze na plażę, czas na niezapomnianą przygodę- pływanie na surfingu, dzięki któremu ta wyprawa będzie niezapomnianą przygodą.

- Podziwianie zatoki z pokładu jachtu America’s Cup: regaty o Puchar Ameryki (America's Cup) to najstarsza impreza sportowa na świecie. Natomiast pływanie na pokładzie jachtu pełnomorskiego America’s Cup to zazwyczaj przywilej elit i milionerów. Jednak w ten dzień to uczestnicy będą mogli czynnie uczestniczyć w manewrach i poznać podstawowe zasady żeglowania lub relaksować się na pokładzie i podziwiać widoki.

Czas trwania wyjazdu - 8- 9 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Queensland leży w północno - wschodniej części Australii, zatem warto wybrać się tu w czasie australijskiej zimy, czyli od czerwca do sierpnia. Wtedy panuje bezopadowa pogoda, a wyprawę można zorganizować także do centrum i na australijskie pustkowia.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia