Cypr

Opis wyjazdu
Cypr - małe państwo - duża wyspa - gościnna, egzotyczna wyspa położona na przecięciu szlaków łączących Azję, Afrykę i Europę. Najłagodniejszy i najbardziej słoneczny klimat w basenie Morza Śródziemnego. Chociaż Cypr jest państwem małym, dzięki bogatej ofercie cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników przygód i wypoczynku.

Cypr, to nie tylko piaszczyste, złote plaże - to również bogactwo zabytków kultury i starannie pielęgnowana tradycja, widoczna w tańcu, śpiewie i przekazywanych przez starsze pokolenia legendach.
Atrakcją mogą być parki wodne, pola golfowe, akwarium oceaniczne w Protaras czy parki tematyczne: świat Strusia w Agios Ioannis Malountas; Park Wielbłąda w Larnace, sanktuarium osiołka.

Dużo satysfakcji na Cyprze znajdą miłośnicy sportów, szczególnie wodnych: surfingu, nurkowania, kajaków. Dodatkową atrakcją są liczne imprezy organizowane zwłaszcza w sezonie letnim, największym zainteresowaniem cieszy się organizowany we wrześniu Festiwal Wina, podczas którego można posmakować najbardziej wykwintnych, cypryjskich trunków oraz win domowej roboty.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Limassol i okolic: Limassol to region skupiony wokół drugiego co do wielkości miasta na Cyprze. Zachwyca wspaniałymi zabytkami i długą plażą obramowaną nadmorskim deptakiem. Wiele tu restauracji, różnorodnych klubów i sklepów.

- Wycieczka do Pafos: dziś jest to wciąż rozwijające się miasto portowe. Nie należy zapominać, że w czasach rzymskich i hellenistycznych było stolicą Cypru. Pafos z czarującym portem otoczonym kafejkami i tawernami oraz usytuowanym tam średniowiecznym fortem, stanowi kombinację kosmopolitycznego kurortu i miejsca przesiąkniętego historią. Na każdym kroku można napotkać pozostałości archeologiczne z czasów greckich, rzymskich czy bizantyjskich. W programie wycieczki, m.in.: Starożytne miasto Curium – pozostałości grecko - rzymskiego miasta, usytuowanego na szycie klifu, Skała Afrodyty – gdzie bogini wyłoniła się z piany, Grobowce Królewskie - kompleks składa się z około stu podziemnych grobowców, które wykuto w litej skale, Dom Dionizosa – z niesamowitymi mozaikami (III - V wiek), odrestaurowanymi i odkopanymi po ponad 16-u wiekach, które spędziły pod ziemią.

- Odwiedzenie Klasztoru św. Neofita i Łaźni Artemidy: Klasztor Św. Neofita – został założony przez cypryjskiego eremitę Neofita w XII w. W wykutych w skale celach pustelnika zachowały się piękne malowidła ścienne z XII i XV w. W trakcie tej wyprawy możliwość zobaczenia malowniczego miasteczka Polis i Latchi słynących z pięknych plaż i krajobrazów zachęcających do spacerów.

- Niezwykłe Góry Troodos: to wycieczka do serca Cypru, trasa prowadzi przez malownicze wioski górskie, gdzie życie biegnie własnym tempem, tym samym, którym biegło 100 lat temu. Po drodze Mount Olympus – najwyższy punkt wyspy.


W programie wycieczki: Klasztor Kykkos – 20 km na zachód od wsi Pedoulas. Najsłynniejszy i najbogatszy klasztor na Cyprze. Założony w 1100 roku ku czci Dziewicy Maryi, posiada jedną z trzech zachowanych ikon przypisywanych Świętemu Łukaszowi; Muzeum w Kykkos, które posiada w zbiorach bezcenne kolekcje naczyń liturgicznych oraz cypryjskich zabytków starożytności.
Proponujemy również zwiedzenie Lania czyli malowniczej, przepięknej wioski, zamieszkiwanej przez wielu lokalnych i zagranicznych artystów. W wiosce mnóstwo sklepów, w których można zakupić piękne pamiątki, ręcznie wykonane lub namalowane.

Czas trwania wyjazdu: 4- 5 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Styczeń i luty są najchłodniejszymi miesiącami w roku z przeciętnymi temperaturami rzędu 16-17°C. Jest to idealny czas, aby wybrać się na Cypr pozwiedzać antyczne miejsca, lub wybrać się na narty - wtedy w górach Troodos pada śnieg. Kwiecień i maj są najlepszymi miesiącami na wycieczki i wyprawy poznawcze po Cyprze. Pogoda jest wtedy porównywalna z polskim latem, jest przyjemnie ciepło z przeciętnymi temperaturami ok. 25°C. W lecie jest za gorąco na zwiedzanie, ale to idealna pora na wypoczynek i opalanie na plaży.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt.
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia