Londyn

Opis wyjazdu
Londyn śladami Jamesa Bonda - proponujemy niestandardowe zwiedzanie miasta leżącego nad Tamizą, w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii. Londyn stanowi jedną z największych aglomeracji miejskich i jest największym centrum finansowym świata.
Największe miasto Unii Europejskiej to przede wszystkim wspaniałe zabytki, muzea, a także niepowtarzalny klimat.
Warte przeżycia
- Panoramiczny objazd Londynu: Tower of London, Tower Bridge, katedra św. Pawła, przejazd przez The City – dzielnicę banków, giełdy, sądów, firm prawniczych i ubezpieczeniowych, następnie Trafalgar Square i Whitehall przy której znajdują się najważniejsze budynki rządowe kraju, m.in. Downing, Buckingham Palace. Spacer przy najważniejszym kościele w Anglii – Westminster Abbey, Big Benie i Parlamencie. Następnie przejażdżka London Eye, skąd rozciąga się imponujący widok na miasto.

- Dzień Jamesa Bonda: czyli śladami najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości – m.in. odwiedzenie miejsc, gdzie nagrywane były sceny z rożnych części filmów np. z Goldeneye, w którym to filmie wiele miejsc takich jak place i ulice w Londynie udawało place St. Petersburga czy centra handlowe Hamburga. Odwiedzanie miejsca urodzenia Iana Fleminga oraz lunch w jego ulubionym hotelu Dukes, gdzie koniecznie trzeba sprawdzić jak smakuje słynny drink: wstrząśnięty, nie zmieszany. Po południu trochę adrenaliny dostarczy 50 minutowa przejażdżka motorówką po Tamizie, z prędkością w iście szpiegowskim stylu. Następnie przejście elegancką ulicą Bond Street, słynącą z ekskluzywnych sklepów jubilerskich i butików znanych domów mody na kolację serwowaną w restauracji Hush, należącej do syna Rogera Moora – jednego z najbardziej uznanych odtwórców roli James Boda.

- Całodniowa wycieczka na południe Anglii: zwiedzanie posiadłości Baeulieu, w skład której wchodzą Palace House, opactwo, w którym przedstawiono historie życia średniowiecznych mnichów oraz National Motor Museum, gdzie wystawionych jest ok. 250 aut od sportowych McLarenow po dziwaczne wrzecionowate wehikuły. W muzeum znajduje się wiele samochodów i gadżetów, którymi jeździł i posługiwał sie James Bond. Następnie przejazd do Poole, zwiedzanie słynnej stoczni Sunseeker International, gdzie produkowane są różne jachty, m.in. te, którymi pływał słynny agent.

Powrót do Londynu, po drodze krótkie zwiedzanie  Winchester, obecnie cichego i eleganckiego miasta, odrywającego jednak znaczna rolę w średniowiecznej Anglii, miejsca koronacji Wilhelma Zdobywcy. Zwiedzanie katedry z  najdłuższą średniowieczną nawą w Europie oraz zachowanych fragmentów zamku z XIII w., gdzie znajduje się kolorowy blat, będący podobno pozostałością legendarnego Okrągłego Stołu króla Artura.

- Zajęcia w Akademii Szpiegowskiej: dla wszystkich chętnych pragnących wczuć się w rolę tajnego agenta zapraszamy do udziału w zajęciach w Akademii Szpiegowskiej (m.in. posługiwanie się kamerami, lornetami, bronią, podsłuchami, itp.). Po południu powrót do Londynu, po drodze zwiedzanie Oxfordu, jednego z najstarszych ośrodków uniwersyteckich na świecie, w tym jednego z najbardziej szacownych kolegiów - Christchurch College.

Czas trwania wyjazdu: 3-4 dni

Najlepszy okres na wyjazd - maj, czerwiec i wrzesień. W lipcu, sierpniu i październiku podczas spaceru po mieście można bardzo zmoknąć.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia