RPA

Opis wyjazdu
RPA - państwo oblewane wodami oceanów- znajduje się na południowym krańcu Afryki, między Oceanem Atlantyckim na zachodzie, a Oceanem Indyjskim na wschodzie. Na północy graniczy z Namibią, Botswaną, Zimbabwe, Mozambikiem i Suazi. Na terytorium RPA położone jest niezależne państwo - Lesotho.
Jest jednym z najpiękniejszych i najciekawszych przez swoją różnorodność krajobrazów: od wyszukanych atrakcji wielkomiejskiego życia do spokojnych plaż, zapierających dech widoków, wciąż dzikiej przyrody…. Jest to miejsce spotkania wielu różnych kultur, języków, narodowości – co uczyniło z RPA niezwykle interesującym kierunkiem wyjazdów.
Warte przeżycia
Poniżej prezentujemy Państwu Program wyjazdu Incentive, który został zrealizowany dla jednego z naszych klientów.

Zapraszamy do zapoznaniem się ze szczegółami tego wyjazdu.
Zwiedzanie Kapsztadu
Zwiedzanie Kapsztadu - miasta położonego na styku dwóch Oceanów i skrzyżowaniu historycznych dróg morskich. Aby zrozumieć czar tego miasta, trzeba choć jeden dzień w nim przeżyć. Z jednej strony góry, z drugiej morze, najpiękniejsze co natura mogła stworzyć. Centrum miasta znajduje się na równinie.
Stare wąskie ulice i stare budownictwo konkurują z szerokimi ulicami i nowoczesnymi budynkami. Tu spotyka się Wschód z Zachodem, tu historia podaje rękę przyszłości. Kapsztad (Cape Town) to ładne europejskie miasto, z nowoczesnymi domami i pięknymi sklepami.

Wycieczka do ogrodu zoologicznego i botanicznego Kirstenbosch
Ogród znajduje się w okolicach Kapsztadu i obejmuje wszystkie okazy flory południowoafrykańskiej. Został on założony przez botanika, prof. Pearsona, który został pochowany w tym ogrodzie.

Przejazd kolejką linową na Górę Stołową: ze szczytu można podziwiać panoramę Kapsztadu, Zatokę Stołową jak również Wyspę Robben i wybrzeże Atlantyku oraz obserwować zachód słońca z Tarasu Apostołów.
Wyjazd na całodniową wycieczkę do winnic
Wyjazd połączony z degustacją lokalnego wina i zwiedzaniem okolic. Zapraszamy na wycieczkę na zachodnie wybrzeże, które okazało się najlepszym obszarem dla winorośli. Wina południowoafrykańskie są jedyne w swoim rodzaju, a RPA jest dziesiątym w świecie producentem win.
Na powierzchni 110 200 ha uprawianych jest około 317 milionów winorośli. Po przyjeździe do miasta Fraschhoek, Goście mogą przesiąść się na rowery, a dalsza wycieczka będzie miała spokojny charakter rowerowego spaceru, pomiędzy winnicami.

Powrót z wycieczki po winnicach helikopterami
Tego nikt się nie spodziewał :)

Przejazd Harley’ami Davidson
każdy z Gości będzie miał swojego kierowcę. Trasa przejazdu kawalkady motorów,  wiedze wzdłuż Atlantyku, w towarzystwie chylącego się ku zachodowi słońca.

Spacer i zakupy w Cape Town
Na trasie spaceru m.in. Nabrzeże Wiktorii i Alberta, położone obok portu. Jest to typowo rozrywkowy bulwar łączący w sobie historię z eleganckimi sklepami, wytwornymi restauracjami i wysokiej klasy hotelami. W latach osiemdziesiątych Waterfront doczekał się gruntownej przebudowy. Przekształcił w elegancką dzielnicę handlową, z ponad 400 sklepami, restauracjami, pubami i kawiarniami.
Oferuje ogromny asortyment towarów, począwszy od eleganckiej biżuterii, poprzez ubrania, wyroby skórzane, upominki i pamiątki afrykańskie.

Rejs po zatoce Table Bay
Rejs po zatoce Table Bay połączony z obserwowaniem zachodu słońca.

Wyjazd na całodniową wycieczkę Cape Cultural Day
Wizyta w slumsach oraz zwiedzanie Wyspy Robben. Slumsy to najbiedniejsza dzielnica Kapsztadu. W czasie wycieczki zaplanowano obejrzenie niesamowicie kolorowych Bo-Kaap, a następnie najstarszej części slumsów istniejących w zachodnim Kapsztadzie. Będzie także możliwość zagoszczenia w barze, znajdującym się w nielegalnej części osiedla i interakcje z mieszkańcami. Na zakończenie wycieczki, dla kontrastu spacer wśród szkół, nowych budynków, centrów handlowych.
Natomiast Wyspa Robben początkowo była miejscem gdzie przesiedlano trędowatych, później przekształcono ją w kolonię karną dla zbiegłych niewolników. Z upływem czasu przekształciła się w jedno z najbardziej osławionych więzień na świecie (Nelson Mandela spędził w nim 16 lat). Obecnie jest tam muzeum walki z aparthaidem. Na wyspę dopływa się około 40 min. przeprawą promową, która sama w sobie jest również atrakcją, po drodze można nacieszyć się widokiem delfinów, pingwinów, wielorybów i oczywiście fok.

Wyjazd na całodniową wycieczkę na Przylądek Dobrej Nadziei
Trasa wycieczki wiedzie nad plażami Clifton & Camps Bay, przez wioskę Hout Bay do portu Hout Bay. Skąd łodzią przedostaniemy się na wyspę fok (mała wysepka oddalona około 6 km od kontynentu). Powrót do portu i dalsza trasa najbardziej spektakularną drogą Chapman’s Peak Drive – położoną na wysokości 600 metrów, została zbudowana przez włoskich żołnierzy w czasie II Wojny Światowej.
Na drodze mnóstwo punktów widokowych ze spektakularnymi widokami na ocean i zatoki. W drodze przystanek na farmie ostryg, tam nie tyko możliwość zobaczenia hodowli ostryg, ale także możliwość zakupów pamiątek i drobiazgów tworzonych z muszli i pereł.
Safari poprzez Rezerwat Pilanesberg
Atrakcją wycieczki jest obserwowanie dzikich zwierząt, z otwartych samochodów, w ich naturalnym środowisku, pełne emocji fotograficzne polowanie na tzw. Wielką Piątkę: czarnego nosorożca, lwa, lamparta, słonia i bawołu. W czasie wycieczki obserwowanie zachodu słońca, a po nim kolacja w Boma, miejscu stylizowanym na wioskę plemienną.
Oprócz wyśmienitej afrykańskiej kuchni, ogromne ognisko i pokazy tańców afrykańskich pod gwiazdami. Możliwość nauki tradycyjnego tańca afrykańskiego i gry na bębnach.

Czas trwania wyjazdu - 9 dni


Najlepszy okres na wyjazd - zimy (od czerwca do września) są suche i chłodne, stwarzają więc dobre warunki do pieszych wędrówek i dogodnej obserwacji zwierząt.

W lecie (listopad - luty) możemy spodziewać się wysokich temperatur, ulewnych deszczów i gradu. Wtedy trwa tu sezon urlopowy.
Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Projekt “RPA – czarna Perła z kroplą wina” zachwycił naszych Gości!  Uczestnicy wyprawy poznawali uroki tego wspaniałego i różnorodnego  kraju - odwiedziliśmy Przylądek Dobrej Nadziei trójkołowymi motocyklami z 1921 roku, lataliśmy helikopterami  nad Kapsztadem a także rozkoszowaliśmy się genialnymi potrawami w najlepszych  restauracjach.
Nasi Goście odwiedzili najsłynniejsze południowoafrykańskie winnice – blendowanie własnego wina,  poznawanie historii szczepów uprawianych w Republice Południowej  Afryki, a szczególnie rodzimego Pinotage. Wspaniałe pikniki to tylko część przeżyć jakie stały się naszym udziałem. Ostatni dzień był wyjątkowy! Odwiedziliśmy Township oraz sierociniec EMASITHANDANE. Była radość, łzy i wielkie emocje!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia