Seszele

Opis wyjazdu
Seszele - powrót do Edenu - Seszele to blisko 120 wysp i wysepek, leżących na oceanie Indyjskim około 1200 km od wschodniego wybrzeża Afryki. To jedyne granitowe wyspy na świecie. Największe z nich to Mahé, Praslin, Silhouette i La Digue. Na nich skupiają się najważniejsze ośrodki turystyczne. Pozostałe są w większości bezludne. Wszystkie gwarantują rajskie widoki. Na wyspie Le Digue znajduje się plaża - Anse Source D'argent z idealnie czystą wodą, piaskiem o delikatnej konsystencji pudru i wyjątkowymi skalnymi formacjami uznana za najpiękniejszą na świecie.
Prawdziwym skarbem Seszeli są także ptaki, żyją tu niespotykane gatunki. Klimat jest łagodny, tropikalny, przez cały rok temperatura nie spada poniżej 25 st. C.

Zapraszamy do wyjątkowego, magicznego miejsca, gdzie ocen już bardziej błękitny być nie może, a plaże bardziej rajskie!
Warte przeżycia
- Całodzienna wyprawa do najpiękniejszych zakątków Seszeli luksusowymi łodziami: podczas fascynującej wyprawy zwiedzimy - archipelag La Digue - położony zaledwie 3 km na wschód od wyspy Praslin. Archipelag obejmuje ok. 10 niewielkich wysepek. Na wyspie znajduje się jedna z najchętniej odwiedzanych i fotografowanych plaż Seszeli - Anse Source D'argent, ze skałami malowniczo porozrzucanymi na brzegu. Na żadnej z wysp archipelagu nie ma ani dróg, ani miast, dzięki czemu można tu podziwiać niemal nietkniętą przyrodę. Wyspy stanowią także świetne miejsce dla miłośników nurkowania – wyjątkowo bogata fauna wodna oraz krystalicznie czysta woda stwarzają idealne warunki do uprawiania tego sportu. Wyspa Praslin - druga co do wielkości wyspa archipelagu Seszeli jest jedynym na świecie miejscem, gdzie rosną unikalne palmy, coco de mer, z owocami o niezwykłych kształtach. Tropikalna roślinność, malownicze zatoczki z pięknymi plażami oraz turkusowa woda to wymarzona sceneria niezapomnianej podróży!

- Całodzienna wycieczka po Mahe luksusowym busem lub całodzienny rejs katamaranem wokół Mahe plus zwiedzanie: Mahe - największa z wysp archipelagu Seszeli, na której znajduje się stolica kraju – Victoria , będąca centrum ekonomicznym i administracyjnym. Kusi swoich Gości wyjątkową różnorodnością krajobrazów. Z jednej strony roztaczają się tu niezapomniane widoki na góry, porośnięte tropikalnym lasem, a z drugiej – kuszą cudowne plaże. Na Mahe jest ich ponad 70. Wszystkie z drobnym, białym, proszkowym piaskiem i obfitą szatą roślinną. Warto zafundować sobie rejs łodzią z przeszklonym dnem, odwiedzić ogród botaniczny, plantację wanilii i cynamonu czy zwiedzić kolonialne dworki.
By wycieczka była niezapomniana i wyjątkowa proponujemy w towarzystwie przewodników, którzy znają się dobrze na ekologii archipelagu, odnaleźć bogactwo jednych z najpiękniejszych wysp świata, przecierając szlaki lasu tropikalnego i podziwiając zapierające dech w piersiach widoki i endemiczne rośliny.Zakończeniem wycieszki będzie stolica – Viktoria oraz zadziwiający ogród botaniczny.
- Rejs luksusową łodzią na wyspę Curieuse: która jest częścią Marina National Park i jest zamieszkała przez gigantyczne ponad stuletnie żółwie. Zobaczymy też wyspy, które są miejscem lęgowym ponad miliona ptaków morskich, czasem są to gatunki unikalne. Również miejscowe rafy koralowe są siedliskiem dla wielu gatunków rzadko spotykanych tropikalnych ryb. W programie opcjonalnie snorkeling.

- Rejs na połów ryb morskich: wypłynięcie na 4-5 godzinny rejs z połowem ryb morskich w towarzystwie specjalistów wędkarstwa sportowego. Goście będą mieli okazję płynąć przez ciepłe wody Oceany Indyjskiego na pokładzie super szybkiej łodzi Riviera. Czerwony lucjan, żółty tuńczyk, marlin – będzie okazja po połowach na przyrządzenie i degustację swoich trofeów.

- Loty widokowe helikopterami: możliwość odkrycia malowniczej i wyjątkowej scenerii Mahe i otaczających ją Wysp. Zielone doliny, poszarpane wąwozy, niekończące się białe plaże, to tylko namiastka widoku, który czeka podczas tego lotu.

Czas trwania wyjazdu: 7 dni

Najlepszy okres na wyjazd: za optymalny czas podróży na Seszele uważa się okres od maja do października. Panuje wtedy pasat południowo - wschodni, temperatury są bardziej znośnie i nie pada tyle, co od listopada do kwietnia.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
A tak wyglądają Seszele z powietrza
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia