Nowy Jork, Niagara i inne

Opis wyjazdu
Proponowany program łączy najbardziej symboliczne miejsca w USA: Nowy Jork, Wodospad Niagara i Waszyngton. Kosmopolityczny, tętniący życiem Nowy Jork, pełen kolorów, dźwięków, różnych kultur i smaków.
Zaskakujący i przyciągający uwagę na każdym kroku. Niezwykle majestatyczna Niagara, swym ogromem działająca na wyobraźnię każdego Gościa oraz dostojny i prestiżowy Waszyngton.
Warte przeżycia
- zwiedzanie Nowego Jorku: w programie najbardziej rozpoznawalne symbole iasta miasta, m.in.  Emire State Building, Times Square, Rockefeller Center, Katedra Św. Patryka, Wall Street, SoHo, Pomnik Ofiar Zamachu na WTC (9/11 Memorial), Chinatown oraz Most Brookly'nski.

- wycieczka rowerowa po Central Parku: dzięki której będzie można poczuć się jak prawdziwy nowojorczyk.

- rejs dookoła Manhattanu: wspaniały sposób na obejrzenie miasta z innej perspektywy.

- przeloty helikopterem nad miastem: Niezwykle widowiskowa i emocjonująca przygoda! Widok Nowego Jorku z kabiny helikoptera na zawsze pozostanie w pamięci. Wyjątkowe doświadczenie, które z lotu ptaka pozwala zobaczyć najważniejsze punkty miasta: Wyspę Ellis, Manhattan z najsłynniejszymi drapaczami chmur w tym Empire State Building, Most Waszyngtona i Central Park.

- przedstawienie na Broadway'u: teatr broadwayowski jest traktowany jako najbardziej profesjonalna forma teatru w Stanach Zjednoczonych. Broadwayowskie przedstawienia odnoszą się do sztuk teatralnych lub musicali wystawianych w jednym z trzydziestu dziewięciu teatrów w Nowym Jorku na Manhattanie.

 - Wodospad Niagara: wodospad na rzece Niagara, na granicy Kanady i USA. Rzeka Niagara o dł. 55 km, wypływająca z jeziora Erie i płynąca do jeziora Ontario musi pokonać prawie 100-metrową różnicę poziomów. U ujścia rzeka rozwidla się i spada dwiema około 50-metrowymi kaskadami. Jedna część, "amerykańska", leży na terytorium USA w stanie Nowy Jork. Druga część, "kanadyjska", w prowincji Ontario. Odległość między amerykańskim, a kanadyjskim wodospadem wynosi 1039 m. Otwarta granica między USA i Kanadą ustalona w 1819 biegnie środkiem tej drugiej, szerszej części rzeki Niagara i kaskady Podkowa.

- Rejs statkiem Maid of the Mist: możliwość zobaczenia ogromu wodospadu z dołu, niezwykłe przeżycie pozwalające się zbliżyć do tego wodnego żywiołu.
- Panorama ze Skylon Tower: Wieża widokowa tuż nad Niagarą, w jej obrotowej kopule zlokalizowana jest restauracja. Poza tym w wieży mieszczą się pomieszczenia rekreacyjne, sklepy z pamiątkami, centrum handlowe, wystawy. Na górę można wjechać superszybkimi windami nazywanymi „Yellow Bugs”. Podróż na górę trwa 52 sekundy. Wysokość wieży to 223 m (dla porównania: Pałac Kultury w Warszawie ma 237 m).

- spacer pod Wodospadem.

- zwiedzanie Waszyngtonu:  w czasie którego obowiązkowo Biały Dom, a  poza tym również: słynny Washington Monument, National Mall, który jest obszarem chronionym, parkiem, w którym znajdują się obiekty upamiętniające historię USA, mi.in Memorial Wojen II Światowej, Koreańskiej i Wietnamskiej i Mauzoleum Lincolna. Poza tym zobaczymy również Pentagon, który jest największym pod względem kubatury budynkiem biurowym na świecie, nie będącym wieżowcem.

- wieczorny rejs po rzece Potomak: wspaniałe widoki na oświetlone, tętniące życiem miasto.

- wizyta w Annapolis: stolica stanu Maryland i port nad zatoką Chesapeake, niezwykle urokliwe położenie sprawia, że jest to jeden z najbardziej popularnych ośrodków turystycznych. W mieście zachowała się oryginalna i ciekawa zabudowa miejska. Annapolis jest słynne z mieszczącej się tam Akademii Marynarki Wojennej USA.

Czas trwania wyjazdu: 8 dni

Najlepszy okres na wyjazd -  najlepszą porą na zwiedzanie Nowego Jorku i okolic jest słoneczna i ciepła jesień. Południowy wschód USA na wiosnę i jesień wolny jest od nieznośnych upałów, wilgotnego powietrza i huraganów.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia