Andaluzja

Opis wyjazdu
Andaluzja - hiszpańska kraina słońca, flamenco, corridy, fiesty
i sjesty - najludniejsza i druga pod względem powierzchni wspólnota autonomiczna położona w południowej Hiszpanii.

Jeśli Hiszpania kojarzy się z ciepłym morzem, słońcem i południowym temperamentem, to Andaluzja dostarcza hiszpańskich wrażeń
w skondensowanej postaci. Jest to region rolniczo-przemysłowy,
z rozwiniętym górnictwem, uprawami oliwek, bawełny, dębu korkowego, cytrusów, palm daktylowych.
To tutaj odczuwa się tysiąclecia historii, gdzie kultura hiszpańska miesza się z arabską, gdzie niektóre obyczaje przywieźli ze sobą Persowie, gdzie na ruinach rzymskiej świątyni Herkulesa stawiali Maurowie swoje świątynie Allahowi, a te z kolei służyły za budulec dla chrześcijańskich kościołów.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Granady i Alhambry: Granada to miasto założone u podnóża Sierra Nevada, najwyższego masywu górskiego Hiszpanii. Położna jest na wzgórzach, gdzie znajdowały się pierwsze dzielnice Albaicín i Alhambra, z ich stromymi i wąskimi uliczkami, pięknymi zakątkami i zakamarkami oraz wspaniałymi krajobrazami. Natomiast Alhambra to warowny zespół pałacowy i ogrodowy, który przenosi nas w pierwsze lata panowania Maurów w Hiszpanii, z ich uwodzicielskimi patio, delikatnymi stiukami i cudownymi ogrodami Generalife.

- Rejs katamaranem i snurkowanie: przestronna i komfortowa łódź, mieszcząc do 80 osób, zabierze Gości w rejs po wodach Morza Śródziemnego i przepięknych andaluzyjskich zatoczkach. Będzie to wspaniałłe doświadczenie, pod opieką wykwalifikowanej załogi.

- Loty balonem w okolicy Antequera i zwiedzanie miasteczka Ronda: wczesnym rankiem proponujemy malownicze i niezapomniane loty balonem nad Antequera - nazywanym „sercem Andaluzji”, a następnie przejazd do Ronda, jednego z urokliwszych miast tego regionu. Zawdzięcza to wspaniałej lokalizacji – położone na dwóch skałach, rozdarte głębokim wąwozem, robi na odwiedzających Gościach niesamowite wrażenie. Wokół Rondy roztacza się malowniczy krajobraz Sierra de Ronda.

- Przeprawa promowa do Tangeru i zwiedzanie miasta: Tu rozpoczyna się Maroko. Jest to miejsce inspirujące i urzekające, od lat zamieszkiwane przez europejską bohemę. Jego niepowtarzalna atmosfera łączy w sobie elementy afrykańskie, francuskie i hiszpańskie. Płynąc do Maroka z Hiszpanii przez Cieśninę Gibraltarską pokonujemy niecałe 14 km. Rejs ten, a właściwie jego koniec, jest wspaniałą możliwością do podziwiania wznoszącego się na zboczach wzgórz Tangeru. Każda pora dnia jest dobra, aby zachwycić się jego urokiem. W pełnym słońcu setki, a może tysiące białych, szarych i żółtych budynków, ściśle do siebie przylegających, będą się ostro odcinały od błękitu nieba. Od razu dostrzeżemy smukłe wieże minaretów, z których nawet na wodzie słychać nawoływania muezinów.

- Wyjazd do Mijas: jednego z klejnotów Costa del Sol, typowej andaluzyjskiej wioski górskiej. Oferuje ona malownicze wąskie, brukowane uliczki, białe domy, mnóstwo kolorowych kwiatów, małe sklepiki, kilka punktów widokowych i mnóstwo miejsc, w których można wypocząć, cieszyć się spokojną atmosferą wioski. W wiosce znajduje się Muzeum Wina, które oferuje degustację i lunch tapas.

Czas trwania wyjazdu: 5 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Sezon turystyczny trwa tutaj cały rok, gdyż nawet w najzimniejszych miesiącach temperatura rzadko spada poniżej 20oC, a region słynie z największej ilości dni słonecznych w ciągu roku (310 dni). Najwięcej turystów pojawia się tutaj od kwietnia do końca października, kiedy temperatury sięgają 30oC, jednak silniejsze podmuchy wiatru znacznie łagodzą odczucie gorąca. Dogodnymi porami roku na zwiedzanie zabytkowych miast są wiosna i jesień, kiedy temperatury są wysokie, ale łagodniejsze niż w lecie i upały nie przeszkadzają w podróżowaniu po regionie.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia