Jordania

Opis wyjazdu
Jordania to wiele atrakcji w niewielkim kraju: Nabatejskie miasto Petra to zabytek wyjątkowy, dodatkowo pociągający przez to, że jest trudno dostępny. Prowadzący tam dwukilometrowy wąski wąwóz skalny od niepamiętnych czasów wabił poszukiwaczy przygód, artystów i poetów. Przybywając do Jordanii, warto zobaczyć także inne wspaniałości - hellenistyczne ruiny Dekapolis na północy, pałac Umajjadów z VII wieku, starodawną drogę królewską, wijącą się przez najpiękniejsze tereny
Bilskiego Wschodu, różowe wąwozy Wadi Rum oraz wielobarwne rafy koralowe Akaby. Nawet Amman, nowoczesna stolica na wzgórzach, emanuje pozytywną energią. W Jordanii nie brak atrakcji, które mogą przyciągnąć na dłuższy czas oraz najrozmaitszych okazjonalnych przyjemności takich jak okłady błotne nad Morzem Martwym czy podążanie szlakiem wielkich miejsc biblijnych. Warte uwagi są również zamki krzyżowców, bizantyjskie kościoły oraz porośnięte kwiatami Wadi.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Ammanu: wizytę w stolicy Jordanii warto połączyć z odkrywaniem historycznych miejsc. Dlatego proponujemy zwiedzanie kościołu bizantyjskiego, Wielkiej Sali Audiencyjnej, pałacu Umajjadów, zrekonstruowanego Teatru Rzymskiego, Muzeum Folkloru Jordańskiego, Jordańskie Muzeum Tradycji Ludowych, rzymskiego odeonu, Nimfeum, przy którym biegnie ulica zwana „Dachem Strumienia”, meczetu Al-Husajni. Warto również udać się na główny plac, czyli suk. Po każdej stronie suku są częściowo zachowane dawne kramy.

- Pustynna wyprawa jeppami w Wadi Rum: ok. 50 km na wschód od Aqaba leży wspaniała pustynia. Wygląda bardzo surrealistycznie, leżą tam granitowe i piaskowe szczyty. Przez erozję pustynia ma różne barwy: od białego, złotego po różowy. Aby dokładnie ją zwiedzić proponujemy podróż jeppami, podczas której zobaczymy zachód słońca.

- Nocleg w Wadi Rum: Sun City to sielski obóz znakomicie zaprojektowany, pozwalający poczuć autentyczny czar pustyni. Umiejscowiony jest w sercu majestatycznej pustyni Wadi Rum i oferuje namioty z łazienkami. Wystrój tematycznie nawiązuje do kultury beduinów - kolorowe dywany, nisko położone miejsca siedzące, typowa kolorystyka. Podczas uroczystej kolacji w Wadi Rum: arabskie ognie, dyskoteka z dj-em, pokaz tańca brzucha, występ regionalnego zespołu, malowanie, tatuaże z henny i wróżbitki.

- Przelot balonem nad pustynią Wadi Rum.

- Wyścigi na wielbłądach.

- Wyścigi na pojazdach buggi.
- Wycieczka i zwiedzanie Petry: starożytnego miasta, które zostało wykute w skałach przez Nabetejczyków. Do miasta wiedzie półtora kilometrowy naturalny kanion pomiędzy skałami, zakończony najsłynniejszą budowlą Petry nazywaną skarbcem faraona. Świetność tego miejsca najlepiej podkreśla fakt wpisania go na listę światowego dziedzictwa Unesco oraz na listę siedmiu nowych cudów świata.

- Wyjazd do Madaba na Górę Nebo: Madaba to stolica Jordańskiej mozaiki, dlatego proponujemy zwiedzenie fabryki mozaiki. Właśnie w Madaba, na posadzce w Kościele św. Jerzego dominuje mozaika z najstarszą mapą Palestyny i Dolnego Egiptu pochodzącą z VI w. Natomiast z Góry Nebo, na szczycie której znajduje się Sanktuarium Mojżesza z parkiem archeologicznym, rozpościera się widok na Morze Martwe.

- Przejazd nad Morze Martwe: gdzie można poddać się relaksowi, odpoczynkowi, plażowaniu, masażom i zabiegom kosmetycznym.

Czas trwania wyjazdu: 5-6 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Aby uniknąć upałów i tłumów najlepiej jechać do Jordanii wiosną lub jesienią.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia