Teneryfa

Opis wyjazdu
Teneryfa- kontynent w miniaturze -  jest tak nazywana ze względu na kilka typów krajobrazu i kilka stref klimatycznych na nim występujących. To największa, jedna z najwspanialszych i najchętniej odwiedzanych Wysp Kanaryjskich położonych na Oceanie Atlantyckim. Słońce gości tu cały rok. Południe Teneryfy jest cieplejsze i posiada szerokie, piaszczyste plaże usytuowane w zatoczkach. Na chłodniejszej północy dominuje zieleń i strome, skaliste wybrzeża.
Specyfikę klimatu tworzy tu Prąd Kanaryjski, niosący od wybrzeży Portugalii zimne wody Atlantyku. Teneryfa to wyspa pełna kontrastów. Interesująca roślinność nizin, masyw wulkanu Pico Del Teide, pustynne tereny oraz malownicze plaże sprawiają, ze pobyt na Teneryfie z pewnością będzie urozmaicony i pełen niezapomnianych wrażeń.
Warte przeżycia
- Wyprawa Jeepami do Teide National Park połączona z obserwowaniem gwiazd: wyjazd Landroverami z otwartymi dachami w stronę wulkanu Teide. Park Narodowy Teide istnieje od 1954 roku i rozpościera się na blisko 20. tys. ha powierzchni. Obejmuje przede wszystkim stary krater wulkanu El Teide, świętą górę Guanczów. Park leży około 2. tys. m n.p.m.i przedstawia niezwykły, prawie księżycowy krajobraz. Potężny amfiteatr ze skał, krater ma obwód około 40 km i średnicę 14 km. Pośrodku krateru znajdują się wulkany: Pico del Teide 3718 m n.p.m. i Pico Viejo (Chachorra) 3100 m n.p.m. Ponadto warto tu się zatrzymać obok fantazyjnych skalnych formacji Roques de Garcia. Skały te stanowią efekt erozji starych zapór wulkanicznych. Będąc na La Rambleta można poczuć się jak w niebie. Przy czystym powietrzu i niebie wolnym od chmur można zobaczyć z tego miejsca inne wyspy jak: Cran Canarię, La Palmę, La Gomerę i El Hiero. Park Narodowy Teide jest jedną z najlepszych lokalizacji służących obserwowaniu gwiazd. Jest to możliwe dzięki niebu, które jest czyste i nie jest rozpraszane przez nocne światła.

- Wycieczka do La Laguna i Santa Cruz de Tenerife: La Laguna to jedno z najstarszych miast na Teneryfie, dawna stolica wyspy, która posiada jeden z najstarszych uniwersytetów.
 Wygląd dzisiejszego Starego Miasta w San Cristóbal de La Laguna właściwie nie zmienił się od początku XVI stulecia. Zachowały się tu m.in. dawne rezydencje z eleganckimi fasadami i wewnętrznymi dziedzińcami (patios). Do najbardziej znanych należą m.in. Casa Lercaro z 1593 roku, gdzie obecnie mieści się muzeum historii Teneryfy, Casa del Montanés i Casa de los Capitanes Generales. 

W mieście zachowała się też znaczna część architektury sakralnej. Znajduje się tu najstarszy kościół na wyspie - Iglesia de la Concepción, a także kilka innych kościołów o dużych walorach zabytkowych, m.in. Iglesia de Santo Domingo z XVII wieku oraz Iglesia de San Miguel de las Victorias z drewnianą, gotycką rzeźbą we wnętrzu. Na zewnątrz Iglesia de la Concepción, jest pomnik z brązu - Jana Pawła II. W mieście znajduje się także wciąż czynny kompleks klasztorny Convento de Santa Clara de Asís oraz zamknięty Convento de Santa Catalina de Siena.

Natomiast Santa Cruz de Tenerife, stolica wyspy oddalona zaledwie kilka minut jazdy od La Laguna to jej przeciwieństwo. Tutaj Goście można odkrywać to nowoczesne miasto oraz oddać się zakupowemu szaleństwu.

- Podróż catamaranem połączona z obserwacją wielorybów: Południowo - zachodnie wybrzeże jest uprzywilejowanym miejscem dla obserwowania gatunków wielorybowatych, gdyż kolonie grinwali i delfinów mieszkają tu przez cały rok. Ich obecność jest tak bliska brzegu, że Teneryfa zajmuje pierwsze miejsce wśród najważniejszych zakątków Europy dla obserwacji gatunków wielorybowatych. Postój w jednej z uroczych zatoczek, czas na kąpiel i nurkowanie.

- Wyprawa na Masca: jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie, obowiązkowy punkt każdego programu! To malownicza wioska położona w górach Teno pomiędzy wąwozami na wysokości ok. 600 m n.p.m. Prowadzą do niej bardzo kręte i strome drogi otoczone widokami przepięknych wzniesień i dolin. Jest tu kilka miejsc widokowych, z których podziwiać można stworzone przez naturę urwiska skalne, wąwozy i ostre wzniesienia pnące się prawie pionowo w górę. Droga do tej malowniczej wioski powstała dopiero w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, przedtem można było dotrzeć tam jedynie pieszo.

Czas trwania wyjazdu: 5-6 dni

Najlepszy okres na wyjazd - każdy ponieważ panuje tu łagodny klimat i jest słonecznie o każdej porze roku. Różnice między porami roku nie są wyraźnie widoczne, średnia temperatura roczna wynosi ponad 20 stopni C (20 stopni C w styczniu). Jeśli ktoś nie lubi tłumów, powinien wybrać zimę, kiedy sezon turystyczny jest niski, a pogoda wciąż piękna, chociaż nieco chłodniejsza.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia