Sydney & Uluru

Opis wyjazdu
Sydney & Uluru czyli ciepło bezkresnego kontynentu. Proponujemy Państwu wyjazd podczas, którego poznamy Sydney, a po paru dniach i po około 3,5 godz. lotu zobaczymy zupełnie inne oblicze Australii -
Uluru czyli Czerwone Centrum Australii. Jest to kraina bezkresnych przestrzeni i przejmujących upałów.
Warte przeżycia
- Wieczorny rejs po zatoce w Sydney: możliwość podziwiania nocnego światła tego niezwykłego miasta z pokładu luksusowego katamaranu.

- Kajaki na Zatoce Sydney: wyprawa kajakami wzdłuż wybrzeża zatoki. Najpierw przepłyniemy obok Luna Parku oraz pod mostem Harbour Bridge, a następnie będziemy podziwiać budynek opery. Przepłyniemy również obok rezydencji Gubernatora Generalnego Australii, a następnie obok rezydencji Premiera. Wypoczynek na jednej z plaż przed drogą powrotną do przystani.

- Spacer po Parku Botanicznym: z wykwalifikowanym przewodnikiem, który pokaże oraz opowie o roślinach typowych dla tej części świata.

- Zwiedzanie architektonicznej ikony Sydney: wycieczka po Operze, podczas której będzie okazja nie tylko podziwiać gmach, ale również dowiedzieć się dlaczego jej główny architekt opuścił Australię przed końcem budowy i nigdy nie ujrzał ukończonego dzieła.

- Góry spowite oparami Eukaliptusa: wycieczka do Parku Narodowego Blue Mountains, krainy spektakularnych formacji skalnych figurującej na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze będzie okazja karmić kangury w naturalnych warunkach buszu. W rezerwacie będzie można również zobaczyć inne zwierzęta charakterystyczne dla tego kontynentu jak emu, wombaty, krokodyle. Następnie przewodnik zabierze grupę na spacer do punktu widokowego który jest ‘off the beaten track’- prawdziwy raj dla pasjonatów fotografii.

- Przejazd do Katoomba: stolicy Blue Mountains gdzie zobaczymy słynną klifową formację Three Sisters (Trzy Siostry), która króluje nad doliną.

- Przejazd najbardziej stromą kolejką na świecie: która przewiezie grupę w głąb Jamison Valley. Podążając wytyczoną trasą grupa będzie mogła zobaczyć lasy deszczowe. Wycieczka uwzględnia również przejazd po okolicy kolejką linową.

- Wyjście do Centrum Kultury Aborygeńskiej: gdzie Goście obejrzą tańce rytualne i posłuchają brzmienia didgeridoo. Będzie można również spróbować własnych sił w lokalnej technice malarskiej. W drodze powrotnej do Sydney grupa przejedzie obok Stadionu Olimpijskiego, a na koniec wsiądzie na prom i ostatni odcinek podróży odbędzie podziwiając to niezwykłe miasto z wody.

- Słońce, plaża i surfing: czyli dzień pod znakiem Bondi Beach, najsłynniejszego miejskiego kąpieliska w Sydney. To jest czas na niezapomnianą przygodę: surfing.
- Podziwianie zatoki z pokładu jachtu America’s Cup: regaty o Puchar Ameryki (America's Cup) to najstarsza impreza sportowa na świecie. Natomiast pływanie na pokładzie jachtu pełnomorskiego America’s Cup to zazwyczaj przywilej elit i milionerów. Jednak w ten dzień to uczestnicy będą mogli czynnie uczestniczyć w manewrach i poznać podstawowe zasady żeglowania lub relaksować się na pokładzie i podziwiać widoki.

- Uluru: odwiedziny rynku ze sztuką aborygeńską oraz okazja posłuchania brzmienia didgeridoo, a męska część grupy będzie mogła sama spróbować swych sił w tej aktywności (ze względów kulturowych tylko mężczyźni mogą grać na tym instrumencie). Po południu odbywać się będzie pokaz tańca aborygeńskiego. Będzie też okazja dowiedzieć się więcej o pochodzeniu każdego z tancerzy i historii ich plemienia.

- Święta Góra Uluru: nad ranem, jeszcze w ciemnościach grupa zostanie przewieziona do parku gdzie doświadczy niezwykłego spektaklu jakim jest wschód słońca nad Uluru.

- Spacer trasą wokół Uluru: wyprawa prowadzić będzie do jaskini z rysunkami aborygeńskimi i małego wodopoju znajdującego się u podnóża skały. Na koniec odwiedzimy Centrum Kultury Aborygeńskiej.

- Ekstrawagancja w stylu LUX: czyli kolacja w pustynnym krajobrazie pod gołym niebem usianym milionami gwiazd. Goście zostaną przewieziona do lokalizacji gdzie będą na nich czekać stoliki spowite białymi obrusami oraz kelnerzy, którzy przez cały wieczór będą serwować lokalne potrawy (ryby barramundi, mięso kangura i krokodyla) oraz wino. Z lampką wina w dłoni będzie można obserwować zachód słońca. Pod koniec wieczoru zaprosimy do obserwacji gwiazdy i gwiazdozbioru zupełnie innchy, niż te w Europie. Lokalny ekspert opowie o Drodze Mlecznej z Obłokiem Magellana oraz Krzyżu Południa.

Czas trwania wyjazdu: 7-8 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Północną Australię powinno się zwiedzać kiedy panuje tam pora sucha, czyli jest to okres europejskiego lata.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia