Zimbabwe, Botswana, Mozambik

Opis wyjazdu
Perły Afryki: Zimbabwe, Botswana, Mozambik.

Zimbabwe - kraj zwalających z nóg cudów przyrody. Ponadto słynne, malownicze, ogromne i grzmiące Wodospady Wiktorii, ruiny Great Zimbabwe, niesamowicie ukształtowane góry Matopos z najpiękniejszymi zachodami słońca na świecie i parki narodowe pełne zwierząt. A do tego miejsce, gdzie można wybrać się na spacer z lwami.

Bostwana - cały ten obszar to wielka Pustynia Kalahari zamieniona na parki narodowe, przez co w Botswanie znajduje się wiele wyjątkowych miejsc.
Cudem natury jest Delta Okavango, gdzie woda zamiast płynąć do morza rozlewa się po pustyni tworząc ogromną oazę. W Parku Narodowym Chobe spotkamy jedno z największych skupisk słoni na świecie. Od 50 milionów lat niewiele zmienił się karajobraz Botswany.

Mozambik- kraj oferujący Gościom absolutny kontrast, albo wyjazdy typu „przetrwanie w Afryce” albo absolutny i niekwestionowany luksus. Największą atrakcją Mozambiku jest jego wybrzeże - plaże, rafy koralowe i laguny.
Warte przeżycia
- Loty helikopterem nad Wodospadami Wiktorii - najlepszy sposób na doświadczenie ogromu i wyjątkowości wodospadów, które są bez przesady nazywane najpiękniejszymi na świecie.

- Rejs po rzece Zambezi, w czasie którego będzie można podziwiać niesamowity zachód słońca nad Wodospadami

- Safari ze słoniami - w czasie którego oprócz bliskich doświadczeń, karmienia, sztuczek, będzie można również przejechać się na słoniu i podziwiać okolicę z wysokości grzbietu.

- Spacer z lwami – niesamowite przeżycie, bliski kontakt z drapieżnikami, pozostawia na uczestnikach niezapomniane wrażenia. Aparat fotograficzny niezbędny!

- Wieczorne obserwacje afrykańskiego nieba z profesjonalistami. W czasie obserwacji koniecznie trzeba posłuchać niesamowitych historii o Botswanie.

- Wycieczka jeep safari w Deltcie Okavango - przejażdżki w różne rejony Delty Okavango, każda trasa zaskakuje innymi spotkaniami i pokazuje różne oblicza Okavango. W czasie safari postoje na odpoczynek, poczęstunek i polowanie z aparatami fotograficznymi. Deltę Okavango możemy nazwać cudem natury. Rzeka Okavango nie płynie do oceanu, tylko zatapia 15000 km² pustyni Kalahari. Z wody wynurzają się tysiące mielizn i wysepek, zamieszkanych przez dzikie zwierzęta, dla których Delta, dzięki bogatej roślinności jest wspaniałym rajem.
Do podróży po Okavango służą specjalne, płaskodenne łódki tzw. mekoro. Dawniej wykonywane jako dłubanki z drzewa kiełbasianego, dziś zastępowane są odpowiednikami ze sztucznego tworzywa.
- Wieczorne jeep safari - możliwość obserwowania zachodu słońca w Dolinie Okavango.

- Wycieczka do wioski buszmenów San - Buszmeni San mieszkali w Kalahari przez około dwadzieścia tysięcy lat i są uważani za najstarszą kulturę na świecie. Niewielka grupa Buszmenów zdołała przetrwać do dnia dzisiejszego i żyć jako myśliwi - zbieracze, jak to robili od tysięcy lat. W czasie wizyty będzie można odwiedzić domostwa i podpatrzeć plemienne tańce.

- Wyspa Benguerra - jest drugą co do wielkości wyspą Archipelagu Bazaruto. Ma 55 km2 powierzchni (11 km długości i 5,5 km szerokości) i leży 14 kilometrów od brzegu. Jest znana ze swoich dziewiczych białych plaż, znakomitych miejsc do nurkowania, łowienia ryb i jazdy konnej. Powierzchnię Benguerry pokrywają lasy, sawanna, jeziora słodkowodne i bagienne ekosystemy podtrzymujące różnorodność fauny i flory. W trzech jeziorach można spotkać krokodyle, co jest dowodem na kontynentalną przeszłość tego terenu. Wyspa jest domem dla około 140 gatunków ptaków.

Czas trwania wyjazdu: 10-11 dni

Najlepszy okres na wyjazd - cały rok, najgorsza pora październik- kwiecień (duże różnice temperatury)

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia