Dubaj

Opis wyjazdu
Dubaj - luksus arabskich szejków -  miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które przyciągnęło uwagę świata dzięki nowatorskim i ambitnym projektom budowlanym, imprezom sportowym, konferencjom i rekordom Guinessa. Jest to bez wątpienia raj dla kupujących. Potrzeba jednak trochę orientacji w licznych sklepikach wypełniających bazary i targi - suqi. W mieście znajduje się kilkanaście rejonów handlowych. Do najważniejszych należą Deira City Center i Burjuman Centre. Jest też kilkadziesiąt centrów i domów handlowych. Szczególnie dużo sklepów z pamiątkami mieści się w Al Manal Centre.
Jeśli chodzi o rozrywkę w tym kraju to duży napływ imigrantów sprawia, że w mieście łatwiej usłyszeć koncert zespołu latynoamerykańskiego czy hinduskiego niż arabskiego. Z kolei z myślą o zachodnich turystach w restauracjach i klubach hotelowych zwykle zapewnia się rozrywkę przy muzyce zachodniej. Hotele w Dubaju konkurują ze sobą pod względem zapewnienia turystom najlepszego gatunku rozrywki. Standardem są kabarety w nocnych klubach.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Dubaju: jednego z najsłynniejszych i najnowocześniejszych miast świata. To tutaj odbywa się wiele imprez oraz konferencji biznesowych, jest to miejsce, które corocznie odwiedza miliony turystów z całego świata chcących poznać to niesamowite i pełne atrakcji miejsce. Można tam znaleźć mnóstwo klubów, restauracji, obiektów sportowych i kulturalnych. Naszym Gościom proponujemy: zwiedzenie Dzielnicy Bastakiah oraz Muzeum Dubaju, przejazd wodną taxówką, wizytę na targu, obejrzenie z zewnątrz i z tarasu widokowego Burj Al Arab i Burj Khalifa oraz zakupy w Centrum Handlowym.

- Całodzienna wyprawa do Hatta Safari: Jest to wyjazd na pełną przygód przejażdżkę landcruiserami (4x4 Toyota Land-cruisers). Droga prowadzić będzie przez czerwone piaski i zielone równiny, aż do doliny Maleiha, która łączy pustynię Rub Al Khali z zachodnim pasmem gór Hajjar. Dalsza trasa wiedzie przez małe i duże wyschnięte koryta rzek, możemy podziwiać pejzaż otaczający małe górskie wioski i miasteczka. Później wizyta w odrestaurowanym 16-wiecznym forcie. Na miejscu oprócz możliwości delektowania się przepięknymi widokami istnieje również możliwość przejażdżki quadami oraz tzw. sand boarding. W czasie wycieczki lunch w barze na pustyni- zorganizowany w stylu posiłku nomadów, na rozłożonych, przepięknych dywanach i poduchach.

Późnym wieczorem proponujemy przejazd do obozu Beduinów, gdzie czeka na Gości mnóstwo pustynnych atrakcji, m.in. przejażdżki na wielbłądach, palenie shihsy oraz kolacja w formie BBQ. W czasie wieczoru również pokazy tańca brzucha. Na pożegnanie, przed wyjazdem prawdziwa arabska kawa.

- Wycieczka do Abu Dhabi: stolicy i głównego miasta ZEA, drugiego pod względem ludności miasta kraju. Miasto jest położone na wyspie Abu Zabi oraz kilku mniejszych przybrzeżnych wyspach w Zatoce Perskiej i na stałym lądzie. Zaledwie 50 lat temu miasto to było zwykłą, małą wioska rybacką. Dopiero odkrycie złóż ropy naftowej zapoczątkowało rozwój miasta, który trwa do dziś. W programie wycieczki proponujemy: wizytę w Meczecie Sheikh Zayed, wizytę w Hotelu Pałac Emiratów, odwiedzenie Herritage Village i Manarat Saadiyat.

 Ponadto zachęcamy do zobaczenia stosunkowo nowej atrakcji turystycznej tego miasta - Świata Ferrari. Tutaj tor spełnia najwyższe standardy FIA, a to jeszcze nie wszystko. Na wyspie, gdzie znajduje się tor F1 i park rozrywki Ferrari World, hotele, pola golfowe oraz olbrzymie centrum handlowe.
- Całodniowy rejs do Mussandam w Omamie: czyli rejs na pokładzie Omani Dhow, w czasie którego będzie można zakosztować wspaniałej arabskiej gościnności. Czas na łodzi to: odpoczynek, podziwianie widoków, kąpiele słoneczne, wodne, nurkowanie w krystalicznej wodzie Oceanu Indyjskiego. Szczęściarze będą mogli zobaczyć delfiny.

- Rejs katamaranem: 28 metrowy, otwarty katamaran zaprasza na pokład. Wypływa z Portu w Dubaju. Rejs będzie się odbywał wzdłuż wybrzeża w kierunku Palm Island, Wiżowca Al Arab oraz Royal Mirrage. W czasie rejsu możliwość pływania i nurkowania oraz spojrzenia na Dubaj od strony wody. Na katamaranie oprócz wiatru we włosach i bryzy można zasmakować wolności prawdziwych wilków morskich.

- Morska przygoda w Hotelu Atlantis: Hotel Atlantis znajduje się u stóp słynnego archipelagu sztucznych wysp tworzących palmę. Zapraszamy Gości do luksusowego hotelu, pełnego przepychu i z fantastyczną ofertą parku wodnego, w którym m.in. możliwość nurkowania z delfinami, oglądanie zatopionych ruin Atlantydy z tunelami i pomieszczeniami, tzw. The Lost Chambers – w których można nurkować, 65 000 morskich zwierząt oraz zabawy w niesamowitym aquaparku.

Czas trwania wyjazdu: 6-7 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Najlepszą porą na odwiedzenie Dubaju jest okres od połowy listopada do połowy kwietnia. Temperatura powietrza wynosi wówczas zwykle od 23 do 33°C. Opady deszczu występują sporadycznie. Największych opadów (średnio 35 mm) należy spodziewać się w lutym. Wtedy też woda w Zatoce Perskiej jest najchłodniejsza (ok. 22°C). W innych miesiącach jest ona przyjemnie ciepła (ok. 25°C). W okresie zimowym wieją silne, chłodne wiatry z pustyni, które mogą obniżać odczuwalną temperaturę z ponad dwudziestu do kilkunastu stopni.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia