- Kalahari: to na północy suche lasy oraz wilgotne i suche sawanny, na południu roślinność połpustynna oraz pustynna. Nieliczne rzeki okresowe, na północy bagna (Okawango i Makgadikgadi) oraz jezioro Ngami. Liczne parki narodowe. Większą jej część pokrywają piaski, spod których w nielicznych miejscach wznoszą się wzgórza zbudowane z litych skał. Uprzednio raj dla dzikich zwierząt, takich jak słonie i żyrafy oraz drapieżników, takich jak lwy i gepardy, koryta wyschniętych rzek są teraz jedynie plamkami pastwisk, aczkolwiek wciąż można tam spotkać lamparty i gepardy.
- Wyjazd do Narodowego Parku Namib-Naukluft: park zajmuje powierzchnię aż 50 000 km2. Na tym pustynnym terytorium spotkamy wiele roślin i zwierząt, które przystosowały się do tych ekstremalnych warunków i potrafią czerpać wilgoć z mgieł pochodzących z Oceanu Atlantyckiego. Park Namib-Naukluft powstał w roku 1979 w wyniku połączenia Parku Narodowego Pustyni Namib z Parkiem Narodowym Zebry Gorskiej - Naukluft. Atrakcje turystyczne Parku to kanion Sesriem, Sandwich Harbour i skaliste gory Naukluft. Najsłynniejszym miejscem jest Sossusvlei, z najwyższymi na świecie rdzawymi wydmami piaskowymi.
- Przejażdżka safari po pustyni oraz przejazd do Kulala Desert Lodge: czyli jednego z wielu obozów zlokalizowanych na pustyni.
Ulokowany jest wśród wydm Sossusvlei, wśród zapierającej dech w piersiach scenerii.
Zlokalizowany na 37 tys. ha Dzikiego Rezerwatu Kulala, na granicy Parku Naukluft. Charakteryzują go niesamowite przestrzenie i cisza.
- Wizyta na wydmach Soussusvlei oraz w Dolinie Śmierci: Wydmy Sossusvlei – największe i najpiękniejsze na świecie wydmy. Ich wysokość sięga 300 metrów, a czerwony kolor i położenie czynią je niesamowicie wdzięcznym obiektem fotograficznym. Dolina Śmierci – położona pomiędzy wydmami, na której terenie znajduje się mnóstwo wyschniętych pni drzew, ułożonych na suchym, popękanym z braku wody podłożu.
- Wyjazd do Swakopmund: zmiana krajobrazu, a po drodze postoje w punktach widokowych Gaub oraz Kuiseb. Podroż będzie przebiegała drogami szrutowymi. Po drodze można spodziewać się namibijskich atrakcji: dzikich strusi, zebr, oryksów, żyraf. Swakopmund to miasto w zachodniej Namibii nad Oceanem Atlantyckim (Zatoka Wielorybia). Znajduje się tuż nad Zwrotnikiem Koziorożca. Urocze i malowniczo położone miasteczko wypoczynkowe. W mieście liczne przykłady niemieckiej architektury kolonialnej.
- Rejs po Zatoce Walvis z poczęstunkiem szampanem i ostrygami: Zatoka Wielorybia posiada dobre warunki naturalne sprzyjające założeniu przystani. Wody zatoki bogate w plankton przyciągały wieloryby. Wkrótce pojawili się też wielorybnicy. Przystań stanowiła też ważny punkt na szlaku morskim wokół Afryki. Wszystko to wyjaśnia skomplikowaną historię tego miejsca i spory wokół jego przynależności politycznej. Obecnie Walvis Bay jest wspaniałym miejscem do zachwycania się licznymi lagunami, stadami pelikanów i przepięknymi, malowniczymi widokami. Można tu też spotkać foki, lwy morskie oraz delfiny. Podczas rejsu proponujemy następujące atrakcje: loty widokowe nad Wybrzeżem Szkieletow, zjeżdżanie na desce po piasku, jazda na quadach lub sky-diving.
- Wycieczka safari do Damaraland i Kaokoland: miejsc zamieszkiwanych przez stada słoni. Damaraland to region, którego nazwa pochodzi od zamieszkującego te tereny plemienia Damara. Rozciąga się pomiędzy południową częścią Kaokolandu, a Swakopmund. Głównymi ikonami Damaralandu są: masyw Brandberg (najwyższy szczyt Namibii) oraz dom „Białej Damy” (prehistoryczne rysunki Buszmenów na skałach), góra Spitzkoppe, Petrified Forest (skamieniały las, którego wiek szacowany jest na miliony lat), Vigerklip (wapienny ostaniec skalny wystający na 35 m, niczym palec, ponad otaczający płaskowyż). Oprócz niesamowitych widoków Damaraland jest domem dla wielu zwierząt, przebywających na wolności. Spotkać tu można słonie, czarne nosorożce, strusie, żyrafy, oryksy i wiele innych. Kaokoland pozostaje do dnia dzisiejszego jednym z najmniej zaludnionym zakątków świata. Miejsce o przepięknej górskiej scenerii jest ojczyzną ludzi z plemienia Himba. Surowy i spalony słońcem krajobraz przeobraża się w pejzaż pastelowych cieni w godzinach wieczornych i porannych. Kaokoland jest rejonem odciętym od reszty świata. Można tu doświadczyć niezwykłego uczucia ciszy i spokoju.
- Wyprawa do Parku Narodowego Etosha: park o powierzchni Województwa Zachodniopomorskiego. Jest to jedno z najlepszych miejsc w Afryce do zobaczenia "Wielkiej Czwórki". Spotkamy tu m.in. słonie, żyrafy, hipopotamy, nosorożce, antylopy, hieny, lwy, gepardy i lamparty. Jednym z najciekawszych miejsc w parku jest oświetlony w nocy wodopój w rejonie Okaukuejo. Odwiedzają go o świcie słonie, lwy, czarne nosorożce i inne zwierzęta. Okaukuejo leży w południowej części parku (17 km od wjazdu do Etoshy) i jest najstarszym kempingiem dla turystów na tym chronionym obszarze. Wielką atrakcją jest również nocleg na terenie dawnego niemieckiego fortu Namutoni, jedynego zdobytego przez plemię Herero w czasie ich powstania w 1904 roku przeciwko Niemcom. Sercem parku jest Etosha Pan („miejsce, gdzie woda jest sucha”), rozległe słone jezioro.
Czas trwania wyjazdu - 9 dni
Najlepszy okres na wyjazd - od maja do września trwa tutejsza zima i szczyt sezonu turystycznego: temp. za dnia ok. 20-25 st. C, w nocy ok. 0 st. C. Październik to idealny czas: jest już ciepło, a jeszcze dość pusto. Temp za dnia do 30 st. C, nocą 15-20 st. C. Listopad – początek pory deszczowej. Grudzień – styczeń: namibijskie lato i czas wakacji. Luty – kwiecień: okazja do obejrzenia zielonej Namibii.
Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!