Japonia

Opis wyjazdu
Japonia - w poszukiwaniu kwitnącej wiśni: Zapraszamy Państwa do zaskakującej i zachwycającej Japonii, usytuowanej na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusi oraz 6848 mniejszych wysp. Większość powierzchni jest pokryta górami. Najwyższym szczytem jest czynny wulkan Fudżi (3776 m). Japonia to bogactwo kulturowe, symbioza nowoczesności i tradycji, wielkie metropolie, urzekające pięknem zabytki i fascynująca przyroda.
Zainteresowaniem odwiedzających cieszy się rytualne parzenie kawy, origami, ogrody japońskie i sushi.
Japonia to także buddyjskie świątynie, gorące źródła, liczne pałace, szintoistyczne chramy, a także wiele innych ciekawych atrakcji.

Kraj Wschodzącego Słońca może poszczycić się dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. Jego charakterystyczny teren pozwala wypocząć zarówno w górach, nad morzem, jak i wśród uzdrowisk termalnych (onseny).

Zapraszamy do krainy gejsz i samurajów!
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Tokio: wejście na taras widokowy Tokyo Metropolitan Building (42 piętro) podziwianie imponującej panoramy Tokio. Transfer do dzielnicy Shibuya. Zwiedzanie sintoistycznego chramu Meiji Jingu, który został wzniesiony w 1920 roku na cześć cesarza Meiji. Do świątyni prowadzą majestatyczne bramy tori, które zostały wykonane z drewna cyprysowego liczącego 1,7 tysięcy lat.

- Spacer po dzielnicy Harajuku: mecce wielbicieli Cosplay oraz miejscu, gdzie spotkamy najbarwniejsze młodzieżowe subkultury współczesnej Japonii. Na ciasnej Takieshita-dori można znaleźć kostiumy Cosplay, Gothic Lolity, kupić ubrania "Harajuku Style" czy inne "kawai" gadżety. Obiad w formie pikniku w Yoyogi Koen – miescu spotkań młodych tokijskich artystów.

- Spacer po dzielnicy Shibuya i Omotesando: najmodniejszych miejscach dzisiejszego Tokio. Wizyta pod słynnym pomnikiem psa Hachiko, który znajduje się obok największego i najczęściej fotografowanego skrzyżowania w Japonii.

- Wizyta na słynnym targu rybnym Tsukiji: na którym wczesnym rankiem (około 4.30) odbywa się aukcja tuńczyków.

To najlepsze miejsce by skosztować „narodowej” potrawy Japończyków – sushi. Następnie by urozmaicić program proponujemy lekcję sushi i lunch w lokalnej restauracji.

- Wizyta w najstarszej dzielnicy Tokio Asakusa: w której znajduje się kompleks świątyń ze słynną Sensoji. Prowadzi do niej Nakamise, urokliwa uliczka z sukiennicami, na której moż̇na kupić tradycyjne pamiątki i słodycze. Asakusa to prawdziwe serce starego miasta. Nadal jest najbardziej barwną i tradycyjną dzielnicą Tokio.

- Przejazd zdalnie sterowanym pociągiem na wyspę Odaiba: zwiedzanie dzielnicy zaprojektowanej na miarę XXI wieku, m.in. salon samochodowy Toyoty, oryginalna galeria handlowa Venus Fort, replika Statuły Wolności.

- Przejazd do Shinjuku: spacer po dzielnicy Kabuki-cho - najbarwniejszej częsci Shinjuku. Kabuki-cho jest centrum nocnych rozrywek Tokio. Dzielnica ta jest w rękach japońskiej mafii - yakuzy i jest cześcią MIZU-SHOBAI czyli "wodnego interesu", oznaczającego świat barów, kabaretów i innych przybytków, gdzie nawet każdy kobiecy uśmiech ma swoją cenę.

- Wyprawa pod śpiący wulkan Fuji: przy dobrej widoczności można będzie podziwiać najwyższy (3.776 m n.p.m.), wciąż budzący grozę wulkan. Jest to jeden z symboli Japonii, obiekt kultu, zwany święta górą.

- Rejs po wodach jeziora Ashi: powstałego w kraterze wulkanu Hakone.


- Wspinaczka na wulkan Hakone z widokiem góry Fuji, Dolina Piekła Owakudani: wspinaczkę rozpoczynamy od historycznego miejsca nagao toge, które należy do pasma Hakone skyline. Następnie przejdziemy wzdłuż jeziora Ashinoko. Kolejnym punktem będzie kintoki-chaya. Przejdziemy do doliny Tougendai, a następnie podejście na wulkan Hakone przez Dolinę Piekła Owakudani. Powrót wyciągiem linowym do jeziora Ashinoko. Po obiedzie wycieczka do Doliny Piekła Owakudani. Dolina Owakudani leży na zboczach aktywnego wulkanu Hakone. Ze szczelin skalnych wydobywają się gazy oraz wypływa gorąca woda, której temperatura sięga 95 st. C. Jedną z atrakcji turystycznych w Owakudani są tzw. kuro-tamago czyli jajka na twardo gotowane w gorących źródłach. Woda jest bogata w siarkę, toteż jajka po ugotowaniu mają czarną skorupkę. Legenda głosi, że spożycie jednego jajka dodaje 7 lat życia!

- Nocleg w tradycyjnym japońskim ryokanie: Ryokan, to ekskluzywny hotel utrzymany w tradycyjnym, japońskim stylu. W ryokanie goście zakwaterowani są w pokojach, których wnętrza stanowią kwintesencje japońskiej estetyki – prostota, oszczędność dekoracji. Podłogi pokryte są matami tatami. Przed wejściem do pokoju obuwie należy zostawić na zewnątrz. Wiele ryokanów powstało w sąsiedztwie źródeł termalnych „onsenów”, więc Goście mogą skorzystać z kąpieli w tradycyjnej japońskiej łaźni, popijając sake.

- Przejazd do Kioto pociągiem Shinkansen: pojazd mknie z prędkością do 350 km/h. 

Po przyjeździe planowane jest odkrywanie najwspanialszych zakątków dawnej stolicy Kraju Wschodzącego Słońca. 
Kyoto to miasto będące kolebką kultury japońskiej, słynącej z licznych zabytków architektury drewnianej, sztuki ogrodowej i warsztatów rękodzieła.

- Zwiedzanie Fushimi Inari: Świątyni Tysiąca Bram Tori oraz wizyta w tradycyjnej destylarni sake. Po południu spacer romantycznymi uliczkami Higashiyama, gdzie czas się zatrzymał. Można tutaj podziwiać perły zabytkowej architektury drewnianej Kioto.

- Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego oraz Świątyni Złotego Pawilonu: przejazd do Arashiyama - małej, zabytkowej wioski położonej na zachodnich wzgórzach otaczających Kioto. Spacer lub wycieczka rowerowa malowniczymi uliczkami, słynnym lasem bambusowym.

- Odpoczynek w ekskluzywnym resorcie nad oceanem: połączony z programem wellness: lekcje TAI-CHI lub QI-GONG na plaży, zabiegi HOT SPA i źródła termalne.

Czas trwania wyjazdu: 9 dni

Najlepszy okres na wyjazd - w lipcu i sierpniu trwa sezon w Japonii, więc kraj najlepiej zwiedzać na wiosnę (od marca do maja) lub jesienią (od września do listopada). Te właśnie pory roku gwarantują względną stabilność pogodową i mniejszą liczbę turystów.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia