Budapeszt

Opis wyjazdu
Budapeszt - kombinacja prawobrzeżnej, pagórkowatej Budy
i lewobrzeżnego, nizinnego Pesztu. Miasto uważane za jedno
z najpiękniejszych w Europie. Magiczne, które z pewnością warte jest odwiedzenia. Leży nad rzeką Dunaj, która dzieli stolicę na dwie części: Budę leżącą na wzniesieniach Średniogórza Węgierskiego oraz Peszt, rozciągający się na płaskiej Nizinie Węgierskiej.
Lata zniszczeń tureckich, oraz fakt, że miasto nabrało znaczenia dopiero w XIX stuleciu sprawia, że niewiele jest tu starszych zabytków.
Ale odradzającej się stolicy starano dodać znaczenia. To dlatego powstał tu interesujący zespół budowli w stylu historycznym, reprezentujących wysoki poziom artystyczny.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Budapesztu: w programie zwiedzanie m.in.: Wzgórze Zamkowe - bez wątpienia najbardziej reprezentacyjne miejsce
w Budapeszcie. To tu znajduje się najstarsza część miasta i Zamek Królewski, a układ ulic i zabudowa zachowała swój pierwotny charakter; Zamek Królewski - rozległa i majestatyczna bryła Pałacu zajmuje cały południowy kraniec Wzgórza Zamkowego, usytuowanego centralnie
w sercu miasta. Jego wnętrza nie zostały zrekonstruowane po II wojnie światowej i mieszczą współczesne instytucje publiczne i muzealne, lecz zewnętrzne oblicze zamku oddziałuje na wyobraźnię i nie pozostawia miejsca na żadne wątpliwości, że była to jedna z najpiękniejszych
i najwspanialszych rezydencji królewskich w Europie; Kościół Macieja, zwany również Budzińską Świątynią Koronacyjną, która była miejscem koronacji i ślubów królewskich; Baszta Rybacka - jeden z głównych symboli Budapesztu. Koronkowe wykończenia białych murów otaczających plac za Kościołem Macieja oraz delikatne, bajkowe wieżyczki uważa się za najbardziej romantyczny zakątek na całym Starym Mieście; Wzgórze Gellérta - skaliste wzniesienie znajdujące się w samym centrum Budapesztu. Od strony południowej wzgórze ograniczone jest przez rzekę, od południowego zachodu – przez wzniesienie Sas-hegy,
a od północy - przez górę Nap-hegy. Jego południowo-wschodni kraniec sięga mostu Wolności. Wzgórze jest wspaniałym punktem widokowym, umożliwiającym podziwianie panoramy miasta. Następnie zapraszamy do zwiedzenia Labiryntu - kompleksu jaskiń i podziemnych grot, powstałych na skutek rozpuszczania wapiennych skał przez gorące źródła i wodę deszczową. Ukryte we wzniesieniu pieczary przez długie wieki służyły mieszkańcom dzielnicy jako piwnice, magazyny i schrony. Ciekawostką jest, że w labiryncie znajduje się komnata z fontanną, z której zamiast wody płynie wino. Każdy spragniony może skosztować węgierskiego czerwonego wina. Kolejno warto zwiedzić Dom Terroru - na rogu alei Andrássy i ulicy Csengery w 1880r. stanęła piękna, neoklasyczna kamienica, nad którą w 1944r., kontrolę przejęły wojska hitlerowskie, przekształcając piwnice w więzienie Gestapo. W 2002r. w budynku otwarto Muzeum Terroru, którego głównym zdaniem stało się uświadomienie młodym pokoleniom, jak wyglądało codzienne życie Węgrów w okresie totalitaryzmu - wpierw nazistowskiego, później komunistycznego.

- Wyprawa na Wyspę Małgorzaty: 96 ha zielona oaza i miejsce wypoczynku, olimpijskie baseny, kąpielisko, korty tenisowe. Warto tutaj skorzystać z dobrodziejstw natury: do wyboru są wody termalne lub cieplice, wody mineralne i wody lecznicze. Ponadto na wyspie można zwiedzić ruiny Klasztoru Dominikanek, odbudowaną kaplicę Świętego Michała i Aleję Artystów.


- Zwiedzanie Budapesztu River Ride: pojazdem jadącym na ziemi
i pływającym po wodzie. Ten nowy i pomysłowy rodzaj zwiedzania dostępny jest w Europie tylko w Budapeszcie. Trasa po mieście zaczyna się przy neorenesansowym gmachu z 1865 roku, w którym mieści się Węgierska Akademia Nauk. Następnym punktem jest Parlament. Kolejnym miejscem zwiedzania i postoju jest Szent István Bazylika, największy kościół w Budapeszcie, mogący pomieścić 8500 osób. Później trasa przebiega przy drugiej największej na świecie Synagodze na ulicy Dohány. Następnym przystankiem jest słynna Opera wybudowana pomiędzy latami 1875 i 1884. Później autobus jedzie na Plac Bohaterów, największy plac Budapesztu wybudowany dla uczczenia 1000 lat istnienia Węgier. Następnym punktem zwiedzania jest "wielki plusk" czyli po północnej części Pesztu autobus wjeżdża do wody i zaczyna płynąć
w stronę Széchenyi Lánchíd czyli pierwszego mostu w Budapeszcie. Następnie przepływa pod Wzgórzem Zamkowym, Budańskim Pałacem Królewskim. Podczas rejsu można podziwiać tez Citadelle i Górę Gellerta.

- Budapesztańskie źródła termalne: Już Rzymianie w II wieku odkryli zdrowy wpływ źródeł termalnych znajdujących się w Budapeszcie, jednak kultura kąpieli zaczęła rozwijać się dopiero w tureckich czasach, czyli
w XVI w. Proponujemy Państwu kąpiele i wypoczynek w jedynym takim na świecie i nie mającym sobie równych, uzdrowisku termalnym Gellert – ogromnym kompleksie z krytymi i odkrytymi basenami oraz mnóstwem atrakcji dla osób pragnących relaksu.

- Kolacja z folklorem: jak Budapeszt to koniecznie kuchnia i muzyka. Tradycyjna kuchnia madziarska i muzyka węgierska to niezapomniana zabawa. Doskonały program rozrywkowy zarówno dla większych grup jak i mniejszych, na udane zakończenie bogatego we wrażenia dnia spędzonego w Budapeszcie. Program składa się z prezentacji folklorystycznych i pokazów wokalno-tanecznych. To doskonała możliwość, aby wypróbować typowo węgierskie dania i doskonale się bawić, ponieważ podczas programu artyści wybierają ochotników z grupy bawiących się gości i zapraszają do wspólnego Czardasza.

Czas trwania wyjazdu: 4 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Węgry są krajem strefy umiarkowanej, można je zwiedzać przez cały rok, w zależności od celu podróży. Szczególnie pięknie Węgry prezentują się wiosną i jesienią.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
Zobacz jak wyglądała ostatnia nasza podróż w to miejsce
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia