San Francisco i Hawaje

Opis wyjazdu
San Francisco - Zapraszamy do krainy boskości! Żegnajcie zakazy, witaj San Francisco! Wizyta w różnych miejscach na świecie może być zaskoczeniem, ale w San Francisco zaskakujemy sami siebie. To jest miejsce, gdzie swoje początki mają dobra zabawa i społeczna rewolucja. W San Francisco panuje mikroklimat, który dodaje temu miejscu magicznego realizmu – w momencie kiedy w okolicach Golden Gate Park unosi się mżawka, w Mission może być idealna pogoda. Słota tego miejsca przyprawi o gęsią skórkę w jednej chwili, po to tylko, żeby w drugiej chwili otulić ciepłymi promieniami słońca.  Hawaje – Oahu - Na świecie znajduje się wiele resortów plażowych, do których można uciec w poszukiwaniu miejsca na wypoczynek i relaks.
 Ale tylko Hawaje są miejscem, które perfekcyjnie balansuje naturalne piękno i specyficzną kultura tego miejsca. Tutaj można spełnić swoje wakacyjne marzenia o drinkach z parasolkami i złotej opaleniźnie, jak również zasmakować etnicznych potraw w lokalnych restauracjach czy podsłuchać dialektu tubylców. Na Wyspie Oahu można nacieszyć wzrok bajkowymi pasmami górskimi, tropikalnymi lasami, koralowymi zatokami, oraz potężnymi falami na północnych plażach wyspy, które są rajem dla osób uprawiających surfing.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie San Francisco zabytkowym tramwajem lub autobusem szkolnym Yellow Bus.

- Rejs na wyspę Alcatraz: zaczniemy od jednej z najbardziej znanych atrakcji San Francisco. Wyspa Pelikanów położona jest przy wejściu do zatoki. Stąd możemy także zobaczyć najpiękniejszy widok w okolicy zatoki.

- Przejazd do Oakland na mecz koszykowki NBA: z udziałem drużyny Golden State Warriors.

- Przelot helikopterem nad miastem oraz pod mostem Golden Gate: niesamowita adrenalina i podziwianie miasta z tej wyjątkowej perspektywy.

- Regaty na katamaranach: to jeszcze inny sposób na eksplorowanie miasta.

- Przejazd zabytkowymi samochodami do Doliny Napa i Sonoma: gdzie odwiedzimy lokalne winnice i dowiemy się ciekawostek na temat produkcji kalifornijskich win.

- Przejazd samochodami Ford Mustang: autostradą numer 1 wzdłuż wybrzeża Pacyfiku. Podczas przejazdu zobaczymy kontrastowe widoki na błękitne wody oceanu z jednej strony oraz tereny górskie z drugiej. Przejedziemy również odcinek trasy zwany 17 Mile Drive, który rozciąga się pomiędzy miejscowościami Carmel i Monterey. Został on okrzyknięty jedną z najpiękniejszych tras widokowych na świecie.

- Lekcje golfa na słynnym polu Pebble Beach.

- Wizyta na ranchu Clinta Eastwooda: Położone na 22 akrach, ze spektakularnymi widokami na ocean, powstało na początku XIX wieku, odkupione i ocalone przez aktora, który był burmistrzem miasteczka Carmel. Obecnie na ranchu funkcjonuje hotel oraz restauracja. Restauracja oprócz wyśmienitej klasycznej kuchni amerykańskiej szczyci się absolutnie zapierającymi dech w piersiach widokami na łąki, Góry Santa Lucia oraz Ocean.
- Dzień w siedzibie Google, zwanej potocznie Googleplex, w Mountain View, Ca.

- Poranna wizyta w Pearl Harbor: podczas tej niezapomnianej wycieczki będziemy mieli okazje zawitać w USS Arizona Memorial, który powstał ku czci osób poległych podczas japońskiego ataku na wyspę, 7 grudnia 1941 roku. Odwiedzimy również Punchbowl National Cemetery, gdzie leżą ciała ofiar osób, które poległy podczas służby swojemu narodowi. Podczas wizyty w Pearl Harbor zobaczymy również USS Missouri, USS Bowfin oraz Muzeum Lotnictwa i Muzeum i Park Lodzi Podwodnych.

- Lekcje surfingu.

- Przejazd jeepami Wrangler: dookoła wyspy, która przepełniona jest nieziemskimi krajobrazami. Podczas wycieczki zobaczymy piękne hawajskie plaże, krajobrazy górskie oraz turkusowe wody. Przy odrobinie szczęścia i dobrej pogodzie będziemy mogli zobaczyć Diamond Head Crater z dystansu.

- Jazda quadami w Dolinie Kualoa: jest to niesamowite miejsce ktore wielokrotnie było planem filmowym w takich filmach jak Jurassic Park, Pearl Harbor, Godzilla itp. To tam właśnie kręcony byl tam popularny serial LOST.

Czas trwania wyjazdu: 8 dni

Najlepszy okres na wyjazd-  Wysokie temperatury wody i powietrza na Hawajach zachęcają do wypoczynku przez cały rok. Temperatura powietrza i wody zwykle przekracza 25 ºC. Lato zasadniczo trwa od maja do początku października.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia