Izrael

Opis wyjazdu
Izrael - świeży oddech powietrza na Bliskim Wschodzie - To przede wszystkim wyjątkowe miejsca święte, interesujące muzea, dynamiczna kultura, plaże skąpane w słońcu, oszałamiające krajobrazy.

Wobec Izraela trudno być obojętnym. Gości przyciąga długa historia tego państwa, ale największą atrakcję wciąż stanowi ogromna różnorodność jego mieszkańców.
Po przylocie do tego niezwykłego kraju można się udać w dwóch najciekawszych kierunkach - na wschód, przez góry judzkie, do Jerozolimy z całym jej dziedzictwem kulturowym i historyczno-religijnym, albo na zachód, obok pachnących zagajników cytrusowych, do Tel-awiwu. Tel awiw to gospodarcza stolica Izraela. Miasto słynie ze złocistych plaż i intensywnego życia nocnego. Ta imponująca metropolia wydaje się spoglądać raczej w przyszłość niż w przeszłość.
Warte przeżycia
- Tel Aviv- dzielnica Old Jaffa: Proponujemy niezwykłą wycieczkę segwayami po mieście Tel Aviv zakończoną zwiedzaniem w Old Jaffa czyli obecnie częścią Tel Avivu. Jaffa to przede wszystkim stare miasto, z labiryntem wąskich uliczek, kościołami, meczetami, oraz niezwykle licznymi galeriami. Osobną częścią Jaffy jest port, z centrum handlowym mieszczącym się w starych magazynach portowych.

- Akka - Haifa - wioska Druzów: Akka jest jednym ze skrywanych sekretów północnego Izraela. Niewielkie, ale z wielką historią, nieco „poobdzierane” ale niezwykle klimatyczne. Poza tym to miasto portowe, gdzie doskonale podziwia się zarówno wschody jak i zachody słońca, gdzie morze rozbija się o kamienne mury i nabrzeże. Mury obronne, plątanina wąskich uliczek, zabytkowe meczety, ale przede wszystkim, przystań jachtowa i nadmorska promenada to najciekawsze miejsca, które zwiedzimy. Jednak tym, co wyróżnia to miejsce są targowiska (suki). Uwagę przyciągają tu zawsze kolory i zapachy – przypraw, ziół, owoców i warzyw, których nie spotkamy w wielu miejscach na ziemi. Po zwiedzaniu Akka proponujemy wizytę w wiosce Druzów. Tam zapraszamy na warsztaty ręczne czyli wyroby regionalne oraz sztukę rozpoznawania przypraw.

- Zwiedzanie Jerozolimy: proponujemy niezwykłą zabawę polegającą na poznaniu Jerozolimy - „poszukiwacze skarbów w Jerozolimie!” Zabawa ta, to najlepszy sposób na poznanie starego miasta. Uczestnicy podzieleni na grupy otrzymają mapy, pytania, zadania do zrealizowania. Następnie zapraszamy na warsztaty gotowania i wspólny lunch z Shmill Holland i Iris Sharaf, podczas których mistrzowie opowiedzą o historii Izraela i fantastycznej kuchni. Dzień zakończymy zwiedzaniem Museum Israela.

- Odpoczynek nad Morzem Martwym: czyli wyjazd do Ein Ged - niemal 6-kilometrowego odcinka zachodniego wybrzeża akwenu. Można tu zatrzymać się w Kibucu Ein Gedi, gdzie działa znany ośrodek Spa i odwiedzić popularne plaże, ale przede wszystkim warto wybrać się na wycieczkę po kanionach w rezerwacie Ein Gedi.
Zwieńczeniem wspaniałego odpoczynku i widoków będzie kolacja w wiosce Beduinów na pustyni Kana, gdzie leży Kfar Hanokdim. Jest to zielona oaza położona w cieniu palm, inspirowana biblijnymi ogrodami. Tutaj gospodarz zaprosi nas na ceremonie parzenie herbaty i kawy przy ognisku, a następnie zostanie przygotowany dla Gości tradycyjny posiłek. A wszystko to przy dźwiękach lokalnej muzyki.

- Atrakcje Masady: czyli jednego z najbardziej ekscytujących i chętnie odwiedzanych miejsc w Izraelu. Jest to miejsce, w którym toczono bitwy za pomocą kamieni i zapalonych strzał, ale rozegrała się tu również walka o ludzkie dusze. Masada znajduje się na szczycie góry o stromych zboczach i płaskim wierzchołku stanowiącej jakby wielki nasyp, z którego w kierunku zachodnim rozciągają się widoki na pustynię. Proponujemy wczesny przejazd jeepami na wschód słońca do Masady oraz kolejno zjazd kolejką z Masady.

- Wizyta na Pustyni Negev: gdzie znajduje się winnica Yatir, która jest ulokowana w pobliżu riun Tel Arad - starożytnej osady Kananejczyków. Zwiedzanie połączone jest z degustacją.

Czas trwania wyjazdu: 5-6 dni

Najlepszy okres na wyjazd - marzec, kwiecień, maj, wrzesień, październik, listopad, ponieważ wtedy występuje tu optymalne połączenie temperatury powietrza i ilości opadów.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia