Adelaide, Melbourne i Sydney

Opis wyjazdu
Australia - zaproszenie do krainy kangurów – Australia to miejsce dla osób szukających nowych wyzwań i pragnących przeżyć przygodę swego życia. Opera w Sydney, kangury w naturalnym środowisku, czerwone piaski, bezkresne równiny, diabeł tasmański, fantastyczne australijskie wina oraz bogactwo kulinarne tego kraju - to gwarancja, że ta wyprawa zostanie w pamięci i sercu na zawsze. 
Doskonałe wino, niespotykana natura, legendarne wioski - podróż do południowej Australii, krainy słynącej z najlepszego wina, pięknych plaż i spokojnego stylu życia.
Warte przeżycia
- Adelaide od kuchni: najpierw grupa wybierze się z lokalnym szefem kuchni na zakupy na Central Market, który był wielokrotnie podziwiany przez Roberta Makłowicza w jego programach kulinarnych. Kolejny etap to wspólne gotowanie pod okiem fachowca. Na koniec wspólna degustacja dopiero wykreowanych dań, a także próbowanie lokalnych serów oraz win.

- Adelaide i wino: Adelaide to stolica winiarska Australii, po której znawca lokalnych win będzie towarzyszyć grupie w wyprawie i zabierze do jednych z najbardziej znanych winnic i winiarni. Cały dzień przepełniony będzie degustacją doskonałych win, wyśmienitymi lokalnymi wyrobami, z których słynie ten region oraz pięknymi pejzażami.

- Kosmopolityczne Melbourne: przelot do australijskiej stolicy sztuki i mody i spacer po tętniących życiem uliczkach wypełnionych kawiarniami i restauracjami. Kolacja odbędzie się na pokładzie zabytkowego tramwaju podróżującego po Centrum Melbourne. W wykwintnych wagonach przerobionych na restaurację, serwowany będzie doskonały posiłek.

- Great Ocean Road: wyprawa przez malowniczo zróżnicowany krajobraz południowego wybrzeża Victorii. Historyczne porty rybackie, punkty obserwacji wielorybów, strome klify, gęste lasy deszczowe i liczne plaże, z których kilka to prawdziwe mekki surferów. Po drodze znajdują się również rezerwaty przyrody, wygasłe wulkany i historyczne miejsca Aborygenów. Najwspanialszym widokiem Great Ocean Road są jednak majestatyczne wapienne formacje skalne o nazwie Twelve Apostles (Dwunastu Apostołów), wyrastające z wody. Istnieje także możliwość lotu helikopterem nad tą częścią wybrzeża.

- Ukryte alejki Melbourne: spotkanie z gościem specjalnym, którym będzie kurator sztuki, znawca lokalnej sceny artystycznej Melbourne. Zabierze on grupę na wyprawę i pokaże to niezwykłe miasto z zupełnie innej perspektywy. Będzie to spacer po galeriach ukrytych w zacisznych uliczkach, korytarzach arkad wypełnionych butikami, oraz uliczkach ze sztuką uliczną, która pokrywa mury budynków.

- Wjazd na najwyższy budynek w Melbourne: podziwianie panoramy miasta z najwyżej położonej platformy obserwacyjnej na Południowej Półkuli.

- Rejs luksusową łodzią motorową: podczas którego będziemy podziwiać atrakcje Melbourne. Ta podróż będzie połączeniem ekscytującego rejsu z komfortem i niezapomnianymi widokami.
- Legendarne Sydney: przelot do Sydney - miejsca zachwycającego, magicznego, po prostu niezapomnianego, największego i najbardziej charakterystycznego w Australii.

- Wycieczka po Operze w Sydney: możliwość zobaczenia z bliska architektonicznej ikony tego niezwykłego miasta.

- Wycieczka rowerami po Sydney: możliwość odkrycia jednej z najpiękniejszych dzielnic Sydney na rowerze. Lokalny przewodnik poprowadzi grupę i opowie co czyni tę część Sydney tak wyjątkową.

- Nauka surfingu: pod okiem zespołu ekspertów już po krótkiej lekcji każdy będzie potrafił stanąć na desce. Surfowanie to fantastyczne przeżycie i kolejny powód dla którego ta wyprawa będzie niezapomnianą.

- Góry spowite oparami Eukaliptusa: wycieczka do Parku Narodowego Blue Mountains, krainy spektakularnych formacji skalnych figurującej na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po drodze będzie okazja karmić kangury w naturalnych warunkach buszu. W rezerwacie będzie można również zobaczyć inne zwierzęta charakterystyczne dla tego kontynentu jak emu, wombaty, krokodyle. Następnie spacer do punktu widokowego, który jest ‘off the beaten track' - jest to prawdziwy raj dla wszystkich pasjonatów fotografii.

- Przejazd do Katoomba: gdzie będzie można zobaczyć słynną klifową formację Three Sisters (Trzy Siostry), która króluje nad doliną.

- Wyjście do Centrum Kultury Aborygeńskiej: gdzie uczestnicy obejrzą tańce rytualne i posłuchają brzmienia didgeridoo. Będzie można również spróbować własnych sił w lokalnej technice malarskiej. W drodze powrotnej do Sydney grupa przejedzie obok Stadionu Olimpijskiego.


Czas trwania wyjazdu - 15 dni

Najlepszy okres na wyjazd - południową Australię powinno się zwiedzać w australijskie lato, czyli naszą zimę (listopad/ grudzień - luty/ marzec).

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia