Finlandia

Opis wyjazdu
Finlandia - kraj tysiąca jezior i wysp, gdzie prawie 2/3 powierzchni zajmują lasy, w których można spotkać niedźwiedzie, wilki, lisy, łosie i renifery. W kraju, który jest jednym z najrzadziej zamieszkanych, przyroda jest obecna wszędzie: na wsi i w mieście, w miejscu pracy i spędzania wolnego czasu, na co dzień i od święta. Fińskie archipelagi, które liczą ponad 60 tysięcy malowniczych wysp i wysepek, pokrywające ten kraj lasy i dziewicza przyroda nie mają sobie równych w całej Europie, a może nawet i na świecie.
Finlandia to wyśmienity kraj dla turystów uwielbiających czynny wypoczynek. Latem uroki zabytków, parków i wysp najprzyjemniej odkrywać w trakcie spacerów lub wycieczek rowerowych. Większość kraju można też poznawać, pływając po zatokach, jeziorach, rzekach i kanałach. Zimą można natomiast pojeździć saniami zaprzężonymi w psy lub renifery, na nartach lub na skuterach śnieżnych.

Zapraszamy do podróży po północnej krainie czarów!
Warte przeżycia
- Przejażdżka skuterami śnieżnymi: proponujemy rozpocząć pobyt w Laponii nietypowo, tzn. zamiast standardowego przejazdu autokarowego z lotniska do hotelu, polecamy przejażdżkę skuterami śnieżnymi. Na lotnisku na Gości będzie czekać prywatny pokój, w którym będą mogli przebrać się w stroje narciarskie lub inną ciepłą odzież.

- Arktyczny wyścig samochodowy: który będzie przeprowadzony pod czujnym okiem profesjonalistów. Uczestnicy zostaną przeszkoleni oraz odbędą próbne jazdy na wyznaczonych torach wyścigów zimowych. Następnie będą mogli spróbować samodzielnych przejażdżek samochodami wyścigowymi po zaśnieżonych drogach, na bezpiecznym, zamkniętym obszarze. Dodatkowo proponujemy również przejażdżki jako pasażer z zawodowym kierowcą wyścigowym. Przejażdżki gwarantują niesamowite wrażenia!

- Śnieżne safari na skuterach: każdy z uczestników dostanie odpowiedni, ciepły strój. Po przeszkoleniu z jazdy skuterami grupa wyrusza w drogę dwuosobowymi pojazdami, w czasie której przejazd po zamarzniętym morzu. Niespodzianką tej wyprawy będzie oglądanie z bliska pracującego na morzu lodołamacza. A oprócz tego będziemy mogli się przekonać czy łatwo jest chodzić po zamarzniętym morzu i jakie emocje wzbudza pływanie pomiędzy lodem. Wszystkie propozycje są bezpieczne dla Gości, przeprowadzone bez ryzyka. Uczestnicy otrzymają specjalne pianki termalne (łącznie z rękawicami, nakryciami głowy i obuwiem), dzięki którym będą mogli przeżyć przygodę życia czyli pływanie w arktycznych wodach tuż przy lodołamaczu!

- Wizyta w Śnieżnym Zamku Kemi: słynnym lapońskim lodowym zamku. W Zamku funkcjonuje hotel, restauracja, galeria lodowej rzeźby oraz kaplica. Proponujemy również zorganizowanie kolacji w Zamku oraz spędzenie jednej nocy w tym niesamowitym miejscu.


Goście otrzymają ciepłe, wysokiej jakości śpiwory. W hotelu, dla urozmaicenia pobytu, możliwość organizacji sauny w lodowym otoczeniu, łowienia ryb, nauki rzeźbienia w lodzie lub spacer przy użyciu rakiet śnieżnych. Istnieje również możliwość organizacji noclegu w prawdziwym igloo.

- Wizyta na farmie reniferów i psów haski: gdzie istnieje możliwość przejażdżki nie tylko dwuosobowymi saniami z psim zaprzęgiem, ale także ciągniętymi przez renifera. Proponujemy trasę prawdziwie dziką, nie odwiedzaną przez turystów. Ogromne śnieżne przestrzenie, lasy. Gwarancja unikatowych doświadczeń.

- Kolacja w Bears Den (Niedźwiedzia Nora): tradycyjnej lapońskiej, drewnianej chacie położonej w samym sercu lasu. Oprócz niesamowitego otoczenia oferuje również wyśmienitą kuchnię lokalną. W Bears Den istnieje możliwość skorzystania z fińskiej sauny, z której koniecznie trzeba wyjść prosto na śnieg. Dodatkowo wieczór można ubarwić przyjęciem w stylu fińskiego drwala (charakterystyczny ubiór: koszula w czarno-czerwoną kratę).

Czas trwania wyjazdu: 4-5 dni

Najlepszy okres na wyjazd - zdecydowanie rekomendujemy organizację wyjazdu w lutym/marcu, pozwoli to na obserwację zorzy polarnej.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia