Peru

Opis wyjazdu
Peru - tajemnice Inków - serdecznie zapraszamy do Peru, słynnego z niezwykłej gościnności, uroczego folkloru, niesamowitej architektury, kolorytu, burzliwej historii, dzikiej przyrody i pięknych krajobrazów.
Zapraszamy do kraju pełnego tajemnic, które działają na naszą wyobraźnię.
Warte przeżycia
- Zwiedzanie Limy czyli „Miasta Królów”: stolicy i największego miasta Peru, położonego nad Oceanem Spokojnym, nad rzeką Rimac, na równinie nadbrzeżnej u podnóża Kordyliery Nadbrzeżnej. Zwiedzimy: centrum miasta czyli Limę kolonialną - Plaza de Armas, gdzie znajduje się m.in. Pałac Prezydencki, Katedra, Pałac Arcybiskupi, które zostały odnowione przez polskiego architekta Ryszarda Małachowskiego; Dworzec Kolei Transandyjskiej współprojektu Ernesta Malinowskiego; Kościół i Klasztor Franciszkanów, w którym poza licznymi relikwiami i malowidłami znajduje się pierwszy limeński cmentarz, zwiedzanie katakumb.

- Nauka przygotowywania pisco sour: narodowego trunku peruwiańskiego.

- Wycieczka do Muzeum Złota: ze zbiorami pochodzącymi z grobowców. Oprócz walorów historycznych kunszt wykonania przedmiotów stanowi dodatkową atrakcję.

- Wylot do historycznej stolicy Państwa Inków czyli Tahuantinsuyo – Cusco, zwane „Pępkiem Świata”.

- Przejazd do Doliny Inków: w trakcie przejazdu zwiedzanie ruin, labiryntu i miejsca kultu Quengo, obiektu militarnego i kontroli nawigacyjnej Puka - Pucara oraz świątynię poświęconą kultowi wody, Tambo Machay, w której woda tryska z nieskazitelnie czystego źródła do dzisiaj niezlokalizowanego.

- Wycieczka po Dolinie Inków: niepowtarzalnej i pełnej urokliwych krajobrazów. W czasie wycieczki m.in. Wizyta w ruinach Pisac w pobliżu miasteczka o tej samej nazwie. Ludowe targowisko, gdzie do dzisiaj odbywa się handel wymienny.

- Przejazd Świętą Doliną do miasteczka Ollantaytambo: wybudowanego na bazie inkaskich murów. Nad miasteczkiem imponujące ruiny, a z nimi wiąże się mnóstwo do dzisiaj nierozwiązanych tajemnic.
- Przejazd krętą drogą wśród tropikalnej roślinności do ruin Zaginionego Miasta Inków - Machu Picchu: po zwiedzaniu poszczególnych sektorów i świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomów oraz kalendarza słonecznego, trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych stopniach kamiennych, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny w całej okazałości łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne miasto, wijąc się w głębokim, 400 metrowym kanionie. Następnie wspinaczka na bratni szczyt Huayna Picchu (Młoda Góra), skąd wspaniały widok na Machu Picchu.

- Zwiedzanie Cusco: m.in. Plaza de Armas, Katedry, Świątyni Słońca.

- Przelot do Limy i przejazd do Paracas: wycieczka na Wyspy Ballestas, z łodzi można podziwiać znaną figurę wyrzeźbioną na stoku pobliskiego wzgórza. Orientacja głównej osi świecznika (a raczej kaktusa) jest zgodna z konstelacją Krzyża Południa, a jego prostokątna podstawa wykazuje wymiary będące krotnością tzw. metra andyjskiego. Opłynięcie wysp zamieszkałych przez różnorodną faunę. Obserwowanie stada lwów morskich, pingwinów Humboldta, kormoranów, pelikanów.

- Paracas: kolejne dni to odpoczynek i relaks, spacery po malowniczej okolicy, korzystanie z zaplecza rekreacyjnego, a także możliwa organizacja wypraw trekkingowych, raftingu, przejażdżki rowerami górskimi, jazdy konnej, kajaków i wspinaczki.

Czas trwania wyjazdu: 10-12 dni

Najlepszy okres na wyjazd - Wybrzeże peruwiańskie warto odwiedzić w okresie stycznia i marca. W góry najlepiej wyruszyć między czerwcem, a sierpniem, kiedy panuje tam pora sucha.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia