Norwegia

Opis wyjazdu
Norwegia - W pogoni za polarną zorzą - Nie ma drugiego europejskiego kraju, zdanego w takim stopniu na łaskę i niełaskę natury, jak Norwegia.

Góry, wody i lasy zajmują tu 97% powierzchni.
Postawiony w tak ekstremalnych warunkach człowiek może albo
próbować pokonać przyrodę, albo żyć z nią w symbiozie.
Norwegowie wybrali tę drugą opcję. Bądźmy jak oni!

Zapraszamy na wspaniałą wycieczkę do Norwegii i tropienie zorzy polarnej!
Warte przeżycia
– Wycieczka wędkarska kutrem: uczestnicy otrzymają wędki i przynętę i będą mieli możliwość sprawdzenia się w roli wędkarzy morskich. W czasie połowu zostaną zorganizowane konkursy na najwięcej złowionych ryb i największą złowioną rybę. Zwycięzcy zdobędą butelkę akevitt, wyśmienitego norweskiego alkoholu. Wycieczkę zakończy lunch na świeżym powietrzu przygotowany ze złowionych ryb, oczywiście jeżeli pogoda na to pozwoli.

– Morskie safari RIBami do fiordu Trolli: RIB to rodzaj szybkiego i niezatapialnego pontonu motorowego. Podczas tej wyprawy uczestnicy będą mieli okazję podziwiać spektakularne, zimowe krajobrazy Lofotów i przepiękny fiord Trolli. Na czas rejsu uczestnicy dostaną ciepłe, nieprzemakalne kombinezony, czapki, rękawiczki i gogle.

- Rejs statkiem Hurtigruten: Każdy zostanie powitany lampką wina musującego i łyżką tranu, aby poczuć klimat norweskiej morskiej podróży. Rejs stwarza idealne warunki do obserwacji zorzy polarnej. W ciągu nocy statek pokona część drogi wzdłuż Lofotów, a dzień rozpoczyna się postojem w Harstad. 75-minutowa przerwa daje możliwości zejścia na ląd i pospacerowania po miasteczku. Następnie statek rusza w dalszą drogę. Rejs odbywa się blisko brzegu, pomiędzy niezliczonymi wysepkami. Przepiękne krajobrazy można obserwować z pokładu lub z ciepłego, oszklonego salonu obserwacyjnego na dziobie statku.

- Wizyta w Tromso: stolica północnej Norwegii, która słynie z tętniącego życia i licznych imprez kulturalnych, nazywana jest czasami „Paryżem Północy”. Wycieczka do najdalej na świecie wysuniętego na północ browaru Mack i degustacja piwa.

- Wizyta w muzeum – akwarium Polaria: w którym ciekawa wystawa, akwarium z fokami i piękny, panoramiczny film o archipelagu Svalbard. Będzie można wziąć udział w karmieniu fok, jest to atrakcja niedostępna dla przeciętnego turysty, organizowana na specjalne zamówienie.

- Wizyta na Nordkapp (w listopadzie przejazd autokarami, które ze względu na warunki pogodowe, są prowadzone przez pługi śnieżne). Okazja do zdobycia Przylądka Północy!
- Karasjok - miasto jest stolicą norweskiej Laponii, swój parlament mają tam Samowie – rdzenni mieszkańcy tych terenów. Po drodze do miasta przejazd niezwykłym tunelem wybudowanym w 1999 roku. Jego długość to 6875 metrów, a głębokość 212 metrów poniżej poziomu morza!

– Wieczorna wycieczka na rakietach śnieżnych w poszukiwaniu zorzy polarnej – to niezwyke uczucie i daje mnóstwo radości, a podziwianie zorzy polarnej w otoczeniu arktycznej przyrody to niezapomniane przeżycie.

- Wycieczka psimi zaprzęgami  - wyprawa rozpocznie się krótkim szkoleniem. Podczas wyprawy będzie można rozkoszować się śnieżnym pustkowiem i podziwiać surowy krajobraz północy. Jazda psimi zaprzęgami to niezwykłe przeżycie: odbywa się w ciszy, słychać tylko sunące po śniegu sanie, oddechy i szczekanie psów.

- Wycieczka skuterami śnieżnymi - kolejna z zimowych atrakcji, których nie może zabraknąć. Sunąc skuterem po śniegu można pokonać spore odległości, podziwiając zimowe krajobrazy, a możliwość przyspieszenia daje niesamowitą dawkę adrenaliny.

Czas trwania wyjazdu: 7 dni

Najlepszy okres na wyjazd do Norwegii - sezon wakacyjny trwa od polowy czerwca do połowy sierpnia, jesień to najlepszy czas na wędkowanie, zima tu trwa od listopada do kwietnia. I to właśnie w tym czasie polecamy wyjazd narciarski, przejażdżki psim zaprzęgiem, wędkowanie pod lodem czy na wyprawy tropem magicznej zorzy polarnej.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia