Sankt Petersburg

Opis wyjazdu
Petersburg zwany Wenecją Północy - bowiem woda stanowi nieodłączną część tego wybudowanego w 1703 roku przez cara Piotra Wielkiego miasta. Kilkadziesiąt wysp, na których leży Petersburg, spiętych jest 396 mostami, z których 14 największych jest co noc otwieranych w celu umożliwienia statkom przedostania się na jezioro Ładoga.
Petersburg jest największym, po Moskwie, ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym Rosji. Przez UNESCO został ogłoszony ósmym najbardziej atrakcyjnym turystycznie miastem świata. To bez wątpienia wyjątkowe i niespotykane miasto na skalę światową, nazywane nie bez przyczyny drugą stolicą Rosji.
Warte przeżycia
- Przedstawienie w Teatrze Marińskim: Gmach Teatru Marińskiego został wybudowany na miejscu dawnego, spalonego teatru. Teatr został otwarty w 1860. Jest to, obok moskiewskiego teatru Bolszoj, jedna z najwybitniejszych rosyjskich scen muzycznych, o bogatej tradycji, reprezentująca bardzo wysoki poziom wokalistyki, tańca i choreografii.

- Rejs po Newie połączony z wieczornym „spektaklem” otwierania mostów zwodzonych: wycieczka statkiem jest jednym z najbardziej spektakularnych sposobów na obejrzenie miasta. Wszystkie fasady pałaców są skierowane ku rzece. Przez całe stulecia rzeka i kanały były najważniejszymi drogami miasta. Wiele z punktów miasta może być widzianych tylko ze statku. Dodatkową atrakcją w czasie rejsu jest oglądanie otwierających się w nocy zwodzonych mostów na Newie. Jest to swoisty spektakl: kawalkada statków, wspaniale oświetlone mosty, strzelające korki od szampanów, mnóstwo radości. Niezapomniane przeżycie!

- Zwiedzanie Petersburga: najpierw proponujemy zwiedzanie Twierdzy Pietropawłowskiej (to tutaj pochowano niemal wszystkich carów z rodziny Romanowów, to tu znajdowało się więzienie polityczne, w którym przetrzymywani byli m.in. Fiodor Dostojewski czy Tadeusz Kościuszko) oraz Soboru Piotra i Pawła, gdzie możliwa jest to zaranżowania prywatna wizyta na wieży oraz koncert kurantów. Następnie zapraszamy na zwiedzanie Cerkwii na Krwi - staroruski styl, w jakim jest wybudowana, odróżnia ją od neoklasycystycznych budowli. Mozaikowe wnętrze cerkwi jest jedyną w Rosji kolekcją tego rodzaju sztuki o ogólnej powierzchni 7000 metrów kwadratowych. W większości jest ilustracją wątków z ewangelii. Kolejno proponujemy zwiedzanie Soboru Św. Izaaka Dalmatyńskiego - największego obiektu sakralnego w Petersburgu, drugiego co do wielkości w Rosji.

- Wizyta w Państwowym Muzeum Ermitażu, w czasie której również prywatna wizyta w skarbcu: Ermitaż to jedno z największych muzeów sztuki na świecie, które w swoich zbiorach posiada imponującą kolekcję ponad trzech milionów eksponatów. Tylko niewielka część dostępna jest dla zwiedzających w sześciu budynkach rozmieszonych głównie wokół Placu Pałacowego. Oprócz obrazów Ermitaż posiada w swoich zbiorach sztukę starożytną Egiptu i Bliskiego Wschodu, sztukę bizantyjską, kolekcje biżuterii czy broni.

- Rejs szybką i komfortową łodzią (tzw. hydrofoil) do Peterhof: rejs wodami Newy oraz Zatoki Fińskiej, który trwa około 40 minut. Dzięki temu Goście będą mieli okazję zobaczyć Petersburg również od strony morza.
– Zwiedzanie Pałacu Monplaisir oraz spacer po Dolnym Parku, podziwianie fontann: Peterhof (Petrodworec), jeden z podmiejskich pałaców carskich, zbudowany przez Piotra I w 1714 r. nad Zatoką Fińską. Rezydencja (20 pałaców i 7 parków) zajmuje ponad 1000 hektarów. Jednym z najsłynniejszych miejsc tego kompleksu jest tzw. Wielka Kaskada tworzy ją 39 połyskujących złotem posągów w dynamicznych pozach, woda tryskająca 64 strumieniami i spływająca kaskadami po marmurowych schodach. Kulminacją tego ogromnego pomnika/fontanny jest granitowy piedestał z odlanym w brązie Człowiekiem Słońca - Samsonem walczącym z dziką bestią. Największa fontanna wypuszcza pionowo w górę 20-o metrowy słup wody.

- Wyjazd do Carskiego Sioła i zwiedzanie Pałacu Jekaterinskiego: Carskie Sioło znajduje się ok. 25 km od Petersburga, na terenie miasta Puszkin. Ten zespół pałacowo - parkowy to jedna z najświetniejszych carskich rezydencji, która przez lata panowania kolejnych władców była systematycznie rozbudowywana. Jedną z największych atrakcji Carskiego Sioła jest niewątpliwie legendarna Bursztynowa Komnata, która w czasie II wojny światowej została zdemontowana przez Niemców i wywieziona. Do dziś nie wiadomo, gdzie się znajduje, a wokół niej narosło wiele legend i domysłów. Obecnie w Pałacu Jekaterińskim znajduje się kopia wykonana z okazji 300-lecia założenia Petersburga. Warto nadmienić, że po rewolucji lutowej więziony był tu car Mikołaj II. Istnieje możliwość zorganizowania 20 minutowej przejażdżki po terenie Parku tradycyjnymi rosyjskimi zaprzęgami konnymi, tzw. Trojkami.

Czas trwania wyjazdu: 4 dni

Najlepszy okres na wyjazd - W Petersburgu początek sezonu turystycznego rozpoczyna się w maju. Przełom kwietnia i maja jest z reguły zimny i temperatura często nie przekracza 5 stopni. Najlepiej wybrać się w podróż do Petersburga pod koniec maja, w czasie Białych Nocy, a także w kolejnych wakacyjnych miesiącach.

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia