Sierra Nevada

Opis wyjazdu
Sierra Nevada - narty z widokiem na morze - Zapraszamy na niezapomniane spotkanie z Hiszpanią w narciarskim klimacie! Zapraszamy do Sierra Nevady, która łączy w sobie morze i ciepłe klimaty z narciarskim szaleństwem!

Jest to pasmo górskie w Górach Betyckich, w południowej Hiszpanii. Jego długość wynosi około 120 km, szerokość do 40 km, a powierzchnia - około 2.000 km2. Najwyższy szczyt, Mulhacen (3478 m n.p.m.) jest również najwyższym szczytem Połwyspu Iberyjskiego i europejskiej części Hiszpanii. Sierra Nevada stanowi rezerwat biosfery, w którym żyje kilkadziesiąt endemicznych gatunków roślin i zwierząt.
Ośrodek narciarski podzielony jest na 6 terenow narciarskich: Veleta, Laguna de las Yeguas, Borreguiles, Loma Dilar, Parador y Rio. Jest tam 30 wyciągów (2 gondole, 15 krzesełkowych, 5 talerzykowych i 8 magicznych dywanów - ruchomych chodników) i 103 trasy (16 zielonych, 35 niebieskich, 43 czerwone, 9 czarnych). Łącznie teren narciarski zajmuje powierzchnię 94,8 km.
Przepustowość wyciągów wynosi 49545 narciarzy na godzinę. Sierra Nevada ma w ofercie także snowpark i strefę aktywności o nazwie Mirlo Blanco. Podkreślić należy, że cały teren narciarski, wszystkie stoki i trasy są doskonale utrzymane i, co bardzo ważne, szczególnie dla cudzoziemców, znakomicie oznakowane. Dzięki temu możemy się szybko i sprawnie poruszać ze stoku na stok i z wyciągu na wyciąg, bez obawy zabłądzenia.

Jeśli wyjedziemy wyciągiem krzesełkowym na najwyższy szczyt, to trudno w to uwierzyć, ale przy pięknej słonecznej pogodzie i dobrej widoczności możemy zobaczyć niebieskie wody Morza Śródziemnego i Afrykę! A kiedy już nasycimy się widokami i szusowaniem po śnieżnych stokach możemy zjechać do ciepłej Nevady. Rzadko można tam ujrzeć śnieg. Za to na każdym kroku spotkamy palmy i drzewa cytrusowe.
Warte przeżycia
- GUADIX – zawody na torze wyścigowym: proponujemy niezapomniany dzień na torze wyścigowym w Guadix w pobliżu Granady. Samochody do dyspozycji: Ferrari 355GTS, Radical, Lotus, Ginetta i inne. Podczas dnia na torze zaplanowane będą jazdy z instruktorami, partie treningowe. Dzień uwieńczony będzie wyścigami na torze.

- Zawody – zjazdy narciarskie: zorganizowane w Montebajo Sport Club. Uczestnicy zostaną podzieleni na zespoły, które będą uczestniczyły w rożnych konkurencjach m.in. w wyścigach na gigantycznych gumowych kołach, snow body board i klasycznych wyścigach.

- Biały biathlon: czyli biathlon na rakietach śnieżnych z „karabinami laserowymi”. Zawody mają pokazać jak ważnym ogniwem w zespole jest każdy z uczestników.

- Śnieżni poszukiwacze skarbów: wyjątkowa zabawa z przepięknymi widokami Sierra Nevada, skrzypiący pod nogami śnieg (rakiety śnieżne) i przyjemna niewymagająca wysiłku zabawa gwarantuje uczestnikom dużo wrażeń i uśmiechu. Grupa zostanie podzielona na zespoły, które z mapą będą poruszały się po trasie szukając skarbu, do którego wiedzie szereg zadań wymagających współdziałania.

- Białe budowanie: czas trwania – 3 godziny, miejsce aktywności: Montebajo Sport Club – na wyłączność Grupy. Celem aktywności jest totalna zabawa, która zmusza uczestników do skompletowania w trzech oddzielnych testach narzędzi niezbędnych do zbudowania igloo.
Każda z drużyn, która szybciej ukończy poszczególną konkurencję otrzyma więcej sprzętu.
Po zebraniu niezbędnych pomocnych do budowy narzędzi rozpocznie się zadanie polegające na zbudowaniu igloo.

- Loty balonami w Guadix.

- Tour szlakiem wina i oliwy z oliwek.

- Łowcy skarbów w Granadzie: wyjątkowy sposób na poznanie miasta, zamiast klasycznego zwiedzania, mnóstwo wyzwań i zadań do wykonania, a wszystko to na ulicach Granady. Dzięki czemu angażującą zabawę można połączyć z eksplorowaniem miasta.

- Flamenco Show: będąc w Hiszpanii koniecznie trzeba zobaczyć ten pokaz, niezwykle żywiołowy, ognisty i energetyzujący.

- Live cooking (paella, gaspacho, tapas): warsztaty przygotowywania lokalnych specjałów pod okiem mistrzów kuchni.

Czas trwania wyjazdu: 5 dni

Najlepszy okres na wyjazd - sezon narciarski trwa od grudnia do kwietnia

Jesteśmy elastyczni i otwarci na życzenia każdego Klienta, dlatego tworzymy niepowtarzalne programy dostosowane do indywidualnych potrzeb. W tym celu prosimy o kontakt!
powrót do listy

Zobacz nasze
propozycje podróży
przewiń w dół
Europa
Tromsø
Europa
Islandia
Europa
Finlandia
Europa
Norwegia
Europa
Wilno
Europa
Londyn
Europa
Praga
Europa
Paryż
Europa
Bad Gastein
Europa
Budapeszt
Europa
Madonna di Campiglio
Europa
Val d'Isere
Europa
Włochy, Słowenia, Chorwacja
Europa
Mediolan
Europa
Lazurowe wybrzeże
Azja
Gruzja
Europa
Barcelona
Europa
Saragossa
Azja
Stambuł
Europa
Madryt i Toledo
Ameryka północna
Nowy Jork, Niagara i inne
Europa
Baleary
Europa
Lizbona
Azja
Turcja
Ameryka północna
San Francisco i Hawaje
Europa
Sycylia
Europa
Andaluzja
Ameryka północna
Nowy Jork
Ameryka północna
San Francisco i parki narodowe Kaliforni
Azja
Japonia
Europa
Malta
Europa
Cypr
Europa
Madera
Azja
Chiny
Afryka
Maroko
Azja
Izrael
Azja
Jordania
Europa
Teneryfa
Ameryka północna
Miami
Azja
Dubaj
Ameryka południowa
Meksyk
Ameryka południowa
Kuba
Azja
Tajlandia
Ameryka południowa
Wenezuela
Ameryka południowa
Kolumbia
Afryka
Seszele
Ameryka południowa
Brazylia
Ameryka południowa
Peru
Afryka
Zimbabwe, Botswana, Mozambik
Afryka
Mauritius
Afryka
Namibia
Australia
Sydney & Uluru
Australia
Polinezja Francuska
Australia
Queensland i Sydney
Afryka
RPA
Australia
Adelaide, Melbourne i Sydney
Europa
Azja
Ameryka północna
Afryka
Ameryka południowa
Australia